Банківські платежі: приймання коштів з усього цивілізованого світу

Банківські платежі: приймання коштів з усього цивілізованого світу

Основою статті є матеріали закритого вебінару Ukrainian Digital Community

Експерт заходу: Анастасія Сварич — CEO та founder компанії Lextensio.

Різниця між банками, EMI та банк-екваєром

Банк-екваєри в Україні: Interkassa, ПриватБанк, MonoBank.

Насправді майже в кожного банку ви можете замовити екваєр, все залежить від їх тарифів.

Приймання грошей через системи SEPA, SWIFT та за допомогою екваєрингу

SWIFT (Society, for Worldwide Interbank Financial Telecommunications) — міжнародна банківська система передачі інформації та здійснення платежів.

Якщо банк не підключений до системи SWIFT, то ти не можеш перевести кошти закордон. Тобто це все, що повʼязує земну кулю.

SEPA (Єдина зона платежів у Євро) — механізм, що надає змогу людям і підприємствам у зоні SEPA відправляти та отримувати грошові перекази у євро з одного банківського рахунку на інший. SEPA була введена у 2008 році для того, щоб спростити процес міжбанківських міжнародних переказів.

Це механізм, що дозволяє відправляти і приймати кошти у Європі, відповідно шлях транзакції коротший і дешевший (менша комісія).

Еквайринг (Acquiring) — діяльність фінансової установи, що включає здійснення розрахунків з підприємствами торгівлі/послуг за операційними, що здійснюються з використанням платіжних карток через POS-термінали, і здайснення операцій за видачею готівки власникам банківських карток, що не є клієнтами кредитної організації.

Кожен банк-екваєр може поставити свій ліміт верхньої межі транзакцій.

SWIFT та SEPA в Україні

  • Перші вісім українських банків було підключено до мережі SWIFT у вересні 1993 року. Відповідно зараз у нас банки підключені до SWIFT.
  • Україна дуже хоче приєднатися до SEPA, оскільки це стане знаковою подією для євроінтеграції України та надасть нові можливості українській економіці.

Україна не є членом Європейського Союзу, але деякі вітчизняні фінансові установи (окрім роботи з SWIFT) вже надають такі платіжні рішення.

До таких фінансових установ належать українські банки «Акцент Банк», «Кредобанк», мобільний інтернет-банк «Монобанк» (проєкт «УніверсалБанку»).

На «Монобанк» оплата може зайти за 5 хвилин, що доволі зручно дає виконувати операції.

Супровідна документація для проведення транзакцій

Для здійснення транзакцій Банк-отримувач та Банк-відправник може запросити у будь-кого зі сторін транзакції супровідну документацію, яка підтверджує правові підстави для здійснення операції:

  • Інвойс (рахунок-фактура);
  • Договір або інший документ правового зарактеру (акт приймання робіт);
  • Репорти, звітності та інші первинні або вторинні документи.

Якщо у вас Європейська компанія ви маєте в податкову подавати звітність. Перше це бухгалтерська звітність, на яку робиться аудит. Якщо ви працюєте як ФОП і відкриваєте рахунок закордоном, то наші потрібно формувати річні декларації.

Зараз ви маєте довести фінансовій установі, що у вас все гаразд і тоді вас можна буде обслуговувати.

Щоб ознайомитися з повним матеріалом по темі та переглянути відеозапис зустрічі — заповніть заявку на вступ і станьте учасником Ukrainian Digital Сommunity.

Професійна спільнота, що об’єднує українських digital-спеціалістів та власників агенцій
Попередній запис
Що таке медіааналітика і моніторинг: ціни, очікування, можливості
Наступний запис
Retention-маркетинг — 15 фішок для вашого бренду
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *