Основою статті є матеріали закритої тематичної зустрічі Ukrainian Digital Community
Експерт заходу: Антон Данієлян — засновник освітнього та консалтингового проєкту, засновник партнерської маркетинг-агенції «Akula Agency»
На ринку існують багряний (галузі та ринки з гострою конкуренцією) та блакитний (невідомий ринковий простір без конкуренції зі стартовим попитом) океани.


Ринок таргетологів, до прикоаду, — один із найбільш багряних. Також це Upwork, Freelancehunt, де багато людей боряться за одного клієнта. Блакитний океан робить конкурентну боротьбу неактуальною.

Приклади блакитного океану: Цирк дю Солей, Salateira — це щось середнє між фастфудами та ресторанною їжею, задовольняє аудиторію, яка ходить на фудкорти, та любителів ресторанів і кафе.
Ключовою основою розробки стратегії блакитного океану є інновація цінності, щоб ваші витрати на розробку падали максимально нижче. При цьому споживча цінність і цінність ваших послуг повинна рости.

Наприклад, McDonald’s:
- скасував офіціантів,
- знизив різноманітність у меню,
- створив глобальну стабільність,
- підвищив чистоту, місце розташування, наявність парковки, зону для некурців.
Наприклад, розробка чат-ботів:
- зниження — аккаунт менеджери та унікальна розробка кодом,
- скасування — унікальність проєкту, набагато важливіший результат,
- створення — спеціалізовані додатки та унікальні стратегії,
- підвищення — готові та покращені рішення для ніш.
Є деякі прості рішення, які дозволять вам виділятися, менше витрачати і більше заробляти:
- Нішування — виберіть ніші чи сегменти аудиторії, кому ви найкорисніші і з якими вам більш цікаво працювати. Ви один раз робите щось для конкретної ніші, потім робите для іншого клієнта в цій же ніші, і таким чином докручуєте свій продукт. Нішування — це приклад того, що ви можете зробити щось 1 раз і заробляти при цьому багато разів. Це про простоту залучення нових клієнтів та про легкість реалізації проєктів.
- Готові рішення — наприклад, веб-дизайнери щоразу з нуля роблять топовий проєкт, замість того, щоб зробити набір заготовок та рішень для швидкого дизайну. Наприклад, для дизайнерів інтер’єру ми зробили 3-4 варіанти лендінгів та адаптували їх під стиль клієнта за 1 день. Ми не говорили, що це шаблони і такі проєкти у нас уже були. Структура проєктів типова, але дизайн і таке інше змінюється.
- Виходьте за рамки класичних процесів — треба подумати, які проблеми та завдання ваших клієнтів ви можете вирішити додатково. Працюючи зі стоматологами, ми зрозуміли, що більшість стратегій, котрі пропонують маркетологи, не задовольняють їх, бо стоматолог хоче продавати свій час дорожче (наприклад, не ставити пломбу за 1 тис. грн, а займатись імплантуванням). Бо в тих маркетологів нема задачі зрозуміти, що насправді потрібно клієнту.
Якщо роздивлятись самі стратегії блакитного океану, то вони більш про інновації.
Щоб ознайомитися з повним матеріалом по темі та переглянути відеозапис зустрічі — заповніть заявку на вступ і станьте учасником Ukrainian Digital Сommunity.