Лінкбілдінг як інструмент SEO-оптимізації

Лінкбілдінг як інструмент SEO-оптимізації

Основою статті є матеріали закритої тематичної зустрічі Ukrainian Digital Community

Експерт заходу: Світлана Величкофаундер компанії Links-Stream, спікер багатьох тематичних конференцій з досвідом у сфері більше 7 років

SEO-просування і особисто лінкбілдинг працює довше, ніж таргетинг, і дає результати довше (3-6 місяців). 

На що спрямовувати ваш бюджет?

Спрямовувати кошти тільки на контекстну рекламу або тільки на SEO-просування особливо зараз не варто. 

Наприклад, від середини 2020 року компанія Rozetka круто почала займатись нарощуванням лінків на свій сайт. 

Закупівля лінків і лінкбілдингу буде існувати стільки, скільки існує Інтернет. 

Вони потрібні вашому бізнесу.

  • Коли ви створюєте сайт і плануєте його просувати, бажано подивитись, із ким взагалі ви будете конкурувати. Якщо ми заходимо в нішу і бачимо по конкурентному запиту тисячі зовнішніх беклінків, ми розуміємо і приблизні бюджети на те, щоб тут опинитися, і приблизно про які цифри йде мова. 
  • Якщо запит не висококонкурентний, то в топі стоять сторінки без лінків взагалі. Такі сайти, як Amazon та Target.com мають право ранжуватися високо по будь-яких пошукових запитах, при тому, що вони нарощували лінкову масу на інші сторінки свого сайту. Це може бути важливо для сайтів, які, наприклад, випускають сезонні товари. Готуватися і прокачувати сторінки треба за кілька місяців. 
  • Якщо ваш бізнес-гігант і у вас швидка індексація, і сторінки швидко залітають на перші позиції, то ви можете просто публікувати лінки. Але якщо це не бізнес-гігант, а бути в топі хочеться, то можливо проставляти лінки на свою сторінку, щоб продавати свій продукт.

Тут важливо обрати: або ви йдете на Amazon і там продаєте, або вкладаєте у свій ресурс і вже на першій сторінці пошуку продаєте свої товари.

  • Скільки лінків потрібно вашому сайту?

Треба дивитись на ваш сайт, тематику, в якій він працює, і на гео. 

Так історично склалось, і існує зараз, що є гонитва за лінками.

Коли сайт тільки створюється, дуже важливо не тільки робити рісьорч лінку з приводу обсягу ринку, а й з приводу майбутніх витрат сайту, скільки буде потребувати лінкбілдинг і SEO-просування.

Скільки лінків потрібно – дуже залежить від того, де і в якій ніші сайт просувається. 

  • Як зрозуміти, що лінкбілдинг працює?

Ми в жодному разі не можемо пов’язати лінкбілдинг із продажами, але ми можемо подивитись на метрики із сервісу Ahrefs. Там є 1 кількісна (referring domains) і 2 якісних метрики, за якими можна оцінювати якість лінкбілдингу (organic traffic i organic keywords). Органічний трафік веде за собою збільшення конверсії. Organic keywords – це метрика, яка показує зростання органічних ключових запитів. Важливо, щоб її було більше, бо ваші потенційні клієнти шукають вас за різними запитами. Чим більше ключових запитів ви можете відобразити у пошуковій системі, тим більше трафіку ви зможете отримувати. 

Коли ви побачили ці метрики, ви вже можете складати своє враження про результативність лінкбілдінгу.

  • Коли буде результат?

Не раніше, ніж через місяць, і не пізніше, ніж 6 місяців. У середньому 3 місяці. Ось посилання на дослідження, у якому виявили ці терміни: https://www.authorityhacker.com/link-building-survey/ .

Якщо сайт зовсім молодий або тільки випускається на ринок, лінкбілдингом займатись уже можна. Є певні підготовчі моменти до цього. Є легкі лінки (які не суттєво впливають на ранжування сайту, але й підготують до більш складних процесів) це щось типу каталогів сайтів, де молодий сайт можна зареєструвати. Їх результат уже може бути видимий десь через 2 тижні. 

Щоб ознайомитися з повним матеріалом по темі та переглянути відеозапис зустрічі — заповніть заявку на вступ і станьте учасником Ukrainian Digital Сommunity.

Професійна спільнота, що об’єднує українських digital-спеціалістів та власників агенцій
Попередній запис
LinkedIn як інструмент виходу на зовнішні ринки
Наступний запис
Digital-право для digital-спеціалістів
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *