Стратегія виходу на міжнародні ринки у 2023 році

Стратегія виходу на міжнародні ринки у 2023 році

Основою статті є матеріали закритої тематичної зустрічі Ukrainian Digital Community

Експерт заходу: Антон ВоронюкCEO академії WebPromoExperts

Перед тим, як йти на міжнародні ринки, нам потрібно зрозуміти, як виглядала Україна до війни. Тут є гарний сайт Google Shopping in Ukraine, де можна подивитись, як Україна виглядала в цифрах до війни – маємо певну статистику по нашій країні та інших.

Є простий та відомий інструмент Google Trends, який у перші 2 квартали війни давав чудові інсайти з точки зору того, куди по Україні мігрував попит. Він досить чітко охоплює і показує, можна знайти відповідь на питання, чи ваші послуги (або вашого клієнта) у країні загалом нікому не потрібні, чи просто змінилась їх географія. 

Поговоримо про стратегію.

Вона включає в себе питання, які треба поставити до того, як ви щось зробили:

  • Хто ми? Місія, спрямованість, цінності.
  • Що пропонуємо? Продукт/послуга.
  • Де? Конкурентний аналіз.
  • Навіщо? КРІ, веб-аналітика.
  • Хто? Персонажі.
  • Як? Джерела трафіку.
  • Як покращити? Оптимізація.

Перед тим, як йти на якісь ринки, нам треба зрозуміти, у що ми вписуємось. Відповісти на питання “Де ми?”. Відкрити SimilarWeb це Боженька конкурентної аналітики, де можна подивитись ринок, ключових конкурентів.

SimilarWeb допоможе зрозуміти, чи потрібен той чи інший ресурс/платформа для просування вашого продукту на ринку, в який ви йдете. Це все можна подивитись у безкоштовній версії. У платній версії, наприклад, ви вибрали маркетплейси, на яких хочете продавати, подивились рейтинги, вибрали 5 маркетплейсів і додали їх для аналізу. Проаналізувавши дані, які там є, отримаємо зріз ринку по маркетплейсам. 

Окрім SimilarWeb є ще декілька крутих інструментів. Google Marker Finder відкритий інструмент, створений для того, щоб знайти найбільш релевантні ринки. 

Якщо у вас є великі білінги, і ви є або преміум агенцією, або відноситесь до преміум клієнтів, то Гугл вам ще видає Google Market Explorer це розширена версія Marker Finder, який дозволяє генерувати аналітику по нішам. Він показує найбільш цікаві інструменти, які відповідають інтересам для вашого просування. Дає статистику по ринкам, категоріям, дає можливість порівняння метрик; можемо подивитись наскільки той чи інший ринок використовує продукт.

Тепер у нас виникає розуміння, на які ринки ми йдемо, які інструменти будемо використовувати.

Є підбірка базових інструментів, а далі починаємо лізти в глибокі інсайти. Відкриваємо український Serpstat. Починаємо із внутрішньої статистики маркетплейсів. Це нам потрібно для розуміння того, в який ринок не лізти, де немає життя. 

Коли заходите в базові інструменти, які дозволяють зрозуміти, де ви зараз знаходитесь, це внутрішня маркетплейсівська аналітика – які із них найбільш активні. 

Можете перейти за цим посиланням, де є табличка, в якій ви зможете порівняти себе із іншими компаніями на ринку, почати із конкурентів. Треба чітко розуміти, що ви хочете отримувати, відстежувати показники. Побудувати нормальну наскрізну аналітику на маркетплейсах можливо, але важко. 

  • Є три рівні аналітики: 
  1. Facebook, Instagram, YouTube Analytics
  2. Google Analytics + Call-tracking
  3. Наскрізна аналітика.

Щоб зрозуміти, хто наша цільова аудиторія, нам на допомогу приходять такі портали, які публікують регіональні дослідження: Think With Google (ідеї, інсайти, натхнення). Ще є Facebook for industries одразу заточено під конкретні ніші. 

Далі йдемо в TikTok Creators Portal схожі інсайти про те, як просуватись, які креативи працюють, які ринки актуальні.

  • Як зрозуміти біль аудиторії?

Тут допоможе сервіс AnswearThePublic де є чимало тем, досліджень, що допоможуть маркетологу зрозуміти біль клієнта. Якщо ви зрозуміли цю біль, ви швидко можете пакувати продукт, меседжі. 

  • Як працює воронка?

Треба пройти кожен етап цієї воронки: see, think, do, care. 

Рекомендую працювати із LinkedIn Sales Navigator це найбільша CRM в світі. 

Є інструменти, які дозволяють отримати більше даних: Lusha (ви додаєте контакт людини і сервіс знаходить максимально багато інформації про неї), Spokeo (задаєте імейл, і сервіс шукає соціальні профілі людини – отримуємо знання про те, як вона виглядає, чим цікавиться…).

  • Після цього всього … треба діяти!
  1. Не чекати, починати діяти.
  2. Провести аналітику ринків.
  3. Провести конкурентний аналіз (Similarweb, внутрішня аналітика маркетплейсів).
  4. Посадова сторінка (маркетплейс, лендінг).
  5. Налаштована аналітика.
  6. Старт реклами пошук вн. маркетплейсу, таргет.
  7. Постійний контроль тестування покращення.

Щоб ознайомитися з повним матеріалом по темі та переглянути відеозапис зустрічі — заповніть заявку на вступ і станьте учасником Ukrainian Digital Сommunity.

Професійна спільнота, що об’єднує українських digital-спеціалістів та власників агенцій
Попередній запис
Як дизайнеру процвітати в епоху інструментів штучного інтелекту?
Наступний запис
Особливості маркетингу web3 проєктів та відмінності від маркетингу проєктів у web2
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *