Основою статті є матеріали закритої тематичної зустрічі Ukrainian Digital Community
Експерт заходу: Дмитро Корнілов — футуролог з маркетингу інновацій з понад 13-річним досвідом, співзасновник і генеральний директор XR & WEB3 Product House FFFACE.ME.
З чого почати вихід на міжнародний ринок?

1. На міжнародний ринок не можна вийти «трохи», а треба зробити повноцінне рішення працювати на міжнародному ринку
2. Валідація продукту та бізнес-моделі
2.1. Необхідно оцінити наскільки великий попит на ваш продукт або послугу в світі та окремих регіонах.
Треба валідувати — те, що працює в Україні, може не працювати в Польщі, UK, Німеччині. Тобто треба зрозуміти, чи є ваш продукт цінним за кордоном.
От, наприклад, у Великобританії досить популярна послуга це просто рекламний консалтинг. Бренди готові інвестувати багато коштів в рекламні стратегії.
2.2. Визначити, на які ринки можна інтегруватися з точки зору наявності попиту, цінової пропозиції, конкуренти та бізнес-культури.
Наприклад, в Італії бізнеси люблять працювати з локальними підрядники і там не дуже розвинений маркетинг, комунікації. Там відчуття буває, що час зупинився трохи.
Франція — столиця fasion та beauty.
3. Трансформація бізнесу
3.1. Зміна упаковки.
Позиціонування — робити акцент на якість продукту та те, що важливо для ваших клієнтів на обраних ринках.
Те, що працює в Україні, може не працювати в США.
3.2. Зміна інфраструктури.
Ваша юридична та фінансова система повинні бути зручними для співпраці.
Зробіть одразу європейську компанію (естонську чи американську), тому що з деякими клієнтами ви не зможете пройти верифікацію, якщо ваш юридичний формат не відповідатиме вимогам.
Рекомендуємо створити різні компанії під різні ринки, щоб було зручно співпрацювати.
4. Новий бізнес

Рік назад ручний лідген в LinkedIn працював, а зараз — ні. За рік його «спалили» в нуль і треба робити більш винахідливі тактики.
4.1. Зробіть анонс у соцмережах, проінформуйте знайомих та попросити поширити.
Проінформуйте, що ви тепер працюєте на інші ринки для того, щоб ваша спільнота вас підтримала. З такого поста «We’re back on track» ми отримали клієнта від Meta.
4.2. Clutch.
Є система, як в Google maps, де ви оцінуєте ресторан. Так само є сервіс для рекомендації підрядників — Clutch.
Що важливо?
Тут відгуки справжні, бо щоб залишити тут відгук треба проінвестувати від пів години до години часу — величезна анкета на заповнення. Ви можете просити рекомендації клієнтів та вставити як віджет на сайт. Окрім того тут можна купити позицію у видачі пошуковій.
Купуєте спонсорські пакети і у вас вищий рейтинг (від 500-2000$). Це оптимально для дизайн студій, віртуальних реальностей. Але, якщо у вас інший бізнес, для вас теж є схожі сервіси — користуйтеся ним
4.3. SEO
Ми побачили, що SEO працює!
Так ми знайшли клієнта Prada, оскільки ми переклали сайт на французьку (французи не люблять англійську мову, а все шукають французькою) і почали з ChatGPT створювати SEO записи в блозі, які не дуже мають великої інформаційної цінності. Ми їх ховаємо, тобто юзер в блозі цього не побачить.
Ми дійшли до певного рівня, коли органічна видача перестала зростати, тому я зрозумів, що треба найняти SEO спеціаліста хорошого. У це потрібно всі інвестувати.
4.4. Ручний лідген в LinkedIn.
- не пишіть тривіальні пітчі;
- завжди пишіть персоналізовано;
- намагайтеся допомогти, а не продати;
- робіть акцент на цінності, а не вашому продукті;
- рухайтеся повільно, але конкретно.
4.5. Івенти.
Ми подалися на усі івенти, де є особливі умови для українців, а також проінвестували у найбільш важливі івенти в індустрії.
Ми робили інтерактив, а не брали буклети. Ви в будь-якому випадку теж можете робити свою зону більш інтерактивною і цікавою, що буде цікаво людям.
4.6. Нагороди.
Подивіться, які релевантні нагороди є у вашій категорії та подавайтеся на них. Так збільшується довіра до вас.
4.7. Інтеграція у спільноти та партнерства.
Якщо ви цілитеся на міжнародний ринок, подивіться, які спільноти та бізнес-партнери є у вашій категорії та почніть довгострокову взаємодію. Ви можете так отримувати клієнтів від колег на ринку.
5. Ремоут культура та мотивація команди.
Якщо ви змінюєте стратегію, то, можливо, не вся команда під неї підійде. Залишіть в команді лише тих, хто підходить під нові задачі, а також запросіть до команди нових спеціалістів.
5.1. Забезпечити необхідну короткострокову та довгострокову мотивацію.
Зарплата + бонуси + опціон.
5.2. Зробіть систему безконтактного вимірювання перформансу.
Неважливо скільки часу людина працює, а найважливіше вимірюйте те, що цінно для бізнесу — кількість зроблених цінних задач в тиждень.
Важливо, щоб усі ті задачі були виконані, а не пропрацьовано годин. Декомпозуйте задачі до того розміру, щоб її можна виконати було за один день.
5.3. Запровадити щотижневі індивідуальні та командні зустрічі.
Говоріть про те, як у всіх справи, перемоги і поразки.
5.4. Ставте цілі та задачі на тиждень, місяць, квартал та рік.
При цілях вони будуть частково виконуватися.
5.5. Аналізуйте результати.
Щоб ознайомитися з повним матеріалом по темі та переглянути відеозапис зустрічі — заповніть заявку на вступ і станьте учасником Ukrainian Digital Сommunity.