Як дизайнеру процвітати в епоху інструментів штучного інтелекту?

Як дизайнеру процвітати в епоху інструментів штучного інтелекту?

Основою статті є матеріали закритої тематичної зустрічі Ukrainian Digital Community

Експерт заходу: Дмитро Гончароввласник агенції GDE.design, у дизайні Дмитро понад 10 років. Його агенція робить UX космічної складності та дизайн стратегію, звісно, UI. А також все, що стосується digital дизайну: брендинг та стратегію бренду, моушн дизайн, графічний дизайн та 3D, UX аудит.

За останні півроку з’явилось більше тисячі АІ-шок.

Щомісяця їх кількість зростає, а тому саме час повністю освоїти вже класичний інструментарій.

Є 3 основні АІ-шних інструменти у генерації картинок із тексту це Midjourney, DALLE-E, Stable Diffusion. 

Розробники Midjourney навчали свої алгоритми на тих digital артах, що є в інтернеті це багато мільярдів. І завдання було в тому, щоб навчити АІ-шку стилізувати, тому є опція бажаного вигляду готового результату. 

У Midjourney можна використовувати Product Shot як візуальний концепт, щоб презентувати свою роботу клієнту. Класно працювати над брендингом та генерацією лого завдяки Logo Concepts. Завдяки Midjourney Use Cases можна розробляти: Print design, Packaging design, круті штуки для SMM, Art and Illustrations, Digital Concept Creation.

Самі засновники Midjourney говорили, що інструмент був створений для допомоги людині, дизайнеру, який задає концепцію. Тому якщо це вас лякає, краще це освоїти.

Стосовно переживань, що через АІ люди втратять роботу. Ну, так, хтось та й втратить, і міг би втратити ще до того, як з’явились АІ. Як на мене, це просто новий наступний етап розвитку людства, ІТ та креативного сектору. І у нас є півтори шляху розвитку або ми починаємо це вивчати та використовувати в нашій роботі, або ми не починаємо цього робити і тоді виживуть ті, хто все ж таки почне це робити. 

Пам’ятаєте був Гугл?

ChatGPT i Google від самого початку були і є різними інструментами. ChatGPT дає текстову відповідь людською мовою, а Google дає посилання на товари/картинки і так далі. 

Алгоритми ChatGPT навчались 175 мільярдам параметрів нейромережі. Є 2 версії ChatGPT це Playground та користувацька версія, яку знають всі. Playground  це більше середовище для розробників.

Які є кейси у роботі ChatGPT з дизайнерами?

  • no more Lorem Ipsum  інструмент допоможе написати опис вашої концепції;
  • create user persona персона, яку згенерував ChatGPT, була на 90% валідна. Як я знаю, що вона валідна? Віддаю клієнту на валідацію, і він каже “вау” 🙂;
  • user research ChatGPT круто справляється з тим, як аналізувати конкурентів, маркет, аудиторію. Це робиться за лічені хвилини;
  • competitor research ми тепер можемо скоротити кількість питань до клієнта, питаючи їх у ChatGPT. Тепер можна давати це клієнту заздалегідь заповнене. Раніше на ці дослідження витрачалось до 2 тижнів часу, приблизно 60 годин, зараз же 20 годин, тому ми перейшли від погодинної оплати праці до фіксованої;
  • competitor research. Pro Level я попросив ChatGPT скласти перелік штук, які деякі бізнеси використовують проти своїх користувачів, або формулюю запит на дарк паттерни, і він їх дає.
  • ChatGPT це ніби як окрема особистість, до якої треба шукати особливий підхід та ставити різні питання, щоб отримати те, що потрібно. Наша задача зараз – навчити працівників-інтровертів вміти ставити ці запитання.

ЩО БУДЕ З НАМИ?

Дизайнери, які колись працювали у фотошопі, дивувались пізнішому Sketch. А тоді ще й Figma з’явилас А зараз просто настає новий етап АІ. Глобально нічого не зміниться, просто з’являються нові інструменти для оптимізації наших процесів, ефективності та роботи.  

Щоб ознайомитися з повним матеріалом по темі та переглянути відеозапис зустрічі — заповніть заявку на вступ і станьте учасником Ukrainian Digital Сommunity.

Професійна спільнота, що об’єднує українських digital-спеціалістів та власників агенцій
Попередній запис
Стратегія, як інструмент керування маркетингом у новому 2023 році
Наступний запис
Стратегія виходу на міжнародні ринки у 2023 році
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *