За даними MindSea, щомісяця в App Store та Google Play з’являється приблизно 122 тисячі нових застосунків. Тому, щоб не загубитись серед сотні конкурентів, дуже важливо подбати про оптимізацію свого застосунку в апп сторі. На досвіді нашого клієнта, компанії Moyo, хочу розповісти, як за короткий проміжок часу за допомогою ASO–оптимізації можна кратно збільшити видимість застосунку та кількість органічних завантажень в App Store та Google Play.
Moyo є однією з провідних мереж в Україні, що спеціалізується на продажу електроніки та техніки. Після налагодження офлайн та онлайн продажів, бренд вирішив зосередити увагу на просуванні мобільного додатка, щоб залучити нових користувачів через маркетплейси App Store та Google Play.
Challenge
Компанія Moyo бачила необхідність в ASO-оптимізації додатка, але не мала окремої команди, яка б професійно працювала у цьому напрямку та просувала застосунок. Тож перед нами постала задача — збільшити кількість завантажень та покращити позиції додатка Moyo в маркесторах.
Solutions
Оптимізація та просування мобільних додатків в App Store сприяє збільшенню органічних завантажень та росту додатків. Органічні завантаження — це завантаження, що відбуваються, коли користувачі самостійно знаходять ваш застосунок у магазинах за допомогою пошукових запитів або завантажують його з різних добірок та категорій (дані AppsFlyer).
Для Moyo ми провели аналіз пошукових запитів, за якими користувачі вже шукають додаток та його конкурентів. Оцінивши об’єми трафіку для кожного ключового слова, ми видалили нерелевантні слова та додали нові, більш значущі запити до метаданих.
Step 1: Використання трьох локалей на українському ринку
Для додатка в App Store в Україні доступні три локалі: Українська, російська та Англійська (English U.K.). У кожній локалі варто використовувати унікальні пошукові запити, що дозволяє значно збільшити загальну кількість ключових слів, за якими вас можуть знайти в сторах.
Moyo раніше використовував лише Українську та російську локалі (майже половина користувачів сьогодні шукає в сторах російською мовою), тому ми додали ще й англійську. Після додавання англійської локалі та оптимізації всіх трьох, динаміка зростання ключових слів показала суттєвий приріст.
Протягом трьох місяців кількість пошукових запитів, за якими можна знайти бренд Moyo в App Store, збільшилася з 132 до 238. У Google Play цей показник зріс у три рази — з 571 до 1671 пошукового запиту. Це значно сприяло додатковим завантаженням додатка.
Тепер коли ви шукаєте магазин, то побачите Moyo!
Щоб ваш додаток помітили користувачі, він повинен з’являтися на верхніх позиціях у пошуку в маркетплейсах. Враховуйте, що користувачі можуть шукати як за брендовими назвами (Moyo, Rozetka, Comfy), так і за загальними (“купити навушники”, “купити комп’ютер”). Ми прагнули використати якомога більше релевантних ключових слів для Moyo та покращити його позиції в пошуку за цими запитами.
Після оптимізації ключових слів додаток Moyo покращив свої позиції за брендовими запитами. Так, за запитами “prom ua” та “shafa.ua”, Moyo увійшов до Топ-10. Чому це важливо? Щодня більше 500 користувачі шукають “prom ua” англійською, і, побачивши Moyo поруч, можуть зацікавитись і встановити додаток. Станом на 26.05.24 Moyo також посів перше місце за категорійними запитами “інтернет магазин” українською, “интернет магазин” російською та “магазин”.
Коли у бренду немає додатка – це відкриває можливості для інших
Часто буває, що в App Store та Google Play користувачі шукають бренди, які ще не мають мобільних додатків. Один з таких брендів ми і відстежили, і додали його запит до своїх метаданих. Тепер усі, хто шукає даний бренд, бачать Moyo.
Step 2: Адаптація назви додатка для трьох мовних локалей
Для просування мобільного додатка ми використали популярні пошукові запити для застосунку Moyo в його Title та Subtitle для всіх трьох локалей. Ключові слова, що використовуються в цих полях, допомагають App Store краще зрозуміти зміст та функціонал апки.
Step 3: Оптимізація візуальної частини застосунку
Якщо правильно оптимізувати текстову частину, додаток відображатиметься за більшою кількістю пошукових запитів та зможе потрапити у топ видачі в магазинах додатків. Після того, як користувачі помітили вашу апку, їх потрібно переконати перейти на її сторінку та встановити. В цьому допомагає креативна графіка.
Після наших рекомендацій, щодо покращення скріншотів, бренд Moyo використав в App Store темні кольори та акцентував увагу на своїх бонусах:
В Google Play – увагу змістили на товарах для дому та тварин, це та продукція, що вимагає повторних покупок:
Results
Завдяки ASO-оптимізації додатка Moyo в App Store, застосунок здобув такі результати:
Кількість пошукових запитів, за якими можна знайти додаток в App Store, збільшилася вдвічі, з 132 до 238. Для порівняння, у Цитруса цей показник складає 111 ключових слів, у Алло – 150, у Comfy – 173. Лише Розетка випереджає Moyo за даним показником, індексуючись за 408 пошуковими запитами.
У Google Play кількість пошукових запитів, за якими можна знайти бренд, зросла втричі: з 571 до 1671.
Moyo також піднявся в рейтингу за брендовими запитами конкурентів: за такими пошуковими запитами, як “prom ua” та “shafa.ua”, бренд опинився в Топ-10.
За категорійними запитами, такими як “інтернет магазин” українською, “интернет магазин” російською та “магазин”, додаток посів в Україні перше місце у видачі в App Store.
Поки видимість конкурентів знижується, Moyo має позитивний приріст. Після ASO-оптимізації показник видимості додатка досяг 59% (+ 14% зростання). Це вказує на те, що Moyo більш помітний у пошуку, ніж 59% додатків у цій категорії. Його конкуренти – Comfy, Citrus.ua, Фокстрот та Розетка, мали зниження видимості до 10%. Отже, Moyo активно залучає їхній трафік.
Conclusion
ASO-оптимізація вимагає постійного моніторингу, аналізу та внесення корректив. Необхідно слідкувати за змінами на ринку та у конкурентів, додавати або видаляти пошукові запити в метаданих, адаптувати іконку та скріншоти, та працювати над стратегію. Маю надію, що кейс Moyo надихне вас на нові звершення та бажання вдосконалювати ваші застосунки.