EMAIL-МАРКЕТИНГ: ЯК ОТРИМАТИ ЛІДИ НА ХОЛОДНИХ РОЗСИЛКАХ?

Професійна спільнота, що об’єднує українських digital-спеціалістів та власників агенцій

Марія Ло, власниця агенції Emailix та спеціаліст із retention маркетингу 

До вічного питання «чи живий рок-н-рол» нещодавно додалося «чи живий email-маркетинг»? Як власниця email-агенції я звикла відповідати на це питання. І ця відповідь дуже проста. У будь якого бізнесу є клієнтська база. А якщо така база є — знайдеться простір і для email-маркетингу.

Але зараз ми поговоримо про холодні розсилки. Тобто про співпрацю з базою, яка про вас ще не в курсі. І перше, що варто розуміти у цьому розрізі — холодні розсилки це зовсім не про «купити базу і написати на всі існуючі адреси, яка ви класна компанія».

Робота з холодними розсилками має покроковий план

  • Визначення цілі.
  • Визначення ICP.
  • Визначення Value Proposition.
  • Налаштування анти-спаму.
  • Зібрання бази.
  • Написання повідомлення.
  • Запуск розсилки.
  • Аналіз і тестування.
  • Коротко пройдемося по всіх пунктах.

Визначення цілі

Ви маєте зрозуміти, що ви хочете отримати: відразу партнера або принаймні потенційну відповідь від нього. Треба пам’ятати, щоб ваш адресат став вашим клієнтом, потрібно забезпечити 20-50 точок дотику з інформацією про вас. А для цього ви вже маєте бути присутніми в інформаційному просторі: на сайті, соцмережах, у відео на ютубі, в статтях або в блогах, такий як цей.

EMAIL-МАРКЕТИНГ: ЯК ОТРИМАТИ ЛІДИ НА ХОЛОДНИХ РОЗСИЛКАХ?

Визначення ICP

Ideal Customer Profile — портрет вашого ідеального клієнта. Вам треба його уявити якнайкраще в усіх деталях. Це вкрай необхідно, щоб створити правильний тон комунікації.

Визначення Value Proposition

Щоб отримати ліди, ви маєте визначити, чим саме ви відрізняєтеся від конкурентів і чим ви цінні. Знайдіть саме ту тригірну точку, яка залучить увагу, а також — сформулювати чітке повідомлення, бажано у позитивній манері.

Налаштування анти-спаму

Спамери відправляють листи на тисячу контактів і не отримують жодних відповідей. Існують різні методи подолання анти-спам налаштувань. Наприклад, ефективною є методика прогріву розсилки вручну. В контактах розсилки можуть бути ваші адреси, з яких ви відповідаєте собі. Це значно зменшує можливість потрапляння до кошику.

Зібрання бази

Підготовка бази — неодмінна передумова успіху. Головна порада — валідація контактів. В вас можуть накопичуватися «мертві душі». Коли їх стає забагато — ваші листи починають потрапляти до спаму.

EMAIL-МАРКЕТИНГ: ЯК ОТРИМАТИ ЛІДИ НА ХОЛОДНИХ РОЗСИЛКАХ?

Написання повідомлення

Гарне складане повідомлення містить персоналізацію: ваш читач має відразу зрозуміти хто ви і чому звертаєтеся саме до нього. Тема листа має зацікавити та залучити. Дуже важливим є заклик до дії (його часто називають CTA). І намагайтеся не забувати про людську манеру спілкування.

Запуск розсилки

Головна ілюзія при холодних розсилках — це те, що один лист може досягти результату. Ми можемо цілеспрямовано та послідовно відправляти десятки листів. Часто використовуємо для цього різні пошти та домени, щоб уникнути блокування.

Аналіз і тестування

Так, аналізувати і тестувати при холодних розсилках вкрай важливо. Зазвичай від двох до трьох місяців вас піде лише на те, щоб знайти оптимальний підхід до потенційного клієнта.

Пам’ятайте, холодні розсилки — для пильних, наполегливих та розумних. А ще — для сміливих та драйвових. Бо email-маркетинг — це рок-н-рол.

Хочете долучитися до професійної спільноти digital-спеціалістів та власників агенцій, щоб мати змогу отримувати свіжу інформацію першими?
Заповнюйте заявку на вступ до Ukrainian Digital Community
Image
Cтежити за ЛUDCТВОМ

Ми об’єднуємо digital-індустрію заради її розвитку, зростання, ствердження на світовому рівні. Всі ми — частина великого ЛUDCТВА, що є збірним поняттям інтелекту та досвіду суспільства. Кожен із нас є важливим у динамічному процесі вдосконалення світу digital.

Image
ЯК СТВОРИТИ ЛЕНДІНГ, ЩО НАБЛИЖЕНИЙ ДО ІДЕАЛУ?
Як прокачати свій відділ продажів: покрокова інструкція
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *