ЯК СТВОРИТИ ЛЕНДІНГ, ЩО НАБЛИЖЕНИЙ ДО ІДЕАЛУ?

Лендінг (landing page) або ж посадкова сторінка завжди буде потрібна багатьом компаніям. Адже вона знайомить споживача з функціоналом товару, спонукає його купити, або хоча б запам’ятати. Лендінг — продовження реклами. Тож, якщо рекламне повідомлення зацікавило, сторінка має використати отриману увагу по максимуму. 

У цьому блозі я зберу весь досвід по створенню успішних лендінгів, що мені вдалось отримати під час роботи в компанії Weblium — українському конструкторі сайтів, на якому створено понад 300 тис. веб-проєктів.  А також поділюся порадами щодо створення успішних лендінгів і розкажу, коли їх не варто робити.

ЯК СТВОРИТИ ЛЕНДІНГ, ЩО НАБЛИЖЕНИЙ ДО ІДЕАЛУ?

Контент

Тут немає універсальних рішень. Тон комунікації у всіх різний, товари та аудиторія теж. Але є базові речі, на які варто звернути увагу.

Чіткі повідомлення: не обов’язково детально описувати товар, у фокусі мають бути ключові його властивості.

Конкретні переваги: ціна, легкість у використанні, якість — не бійтеся гучно сказати про те, чим ви пишаєтеся, але водночас не суперечте фактам.

Відповіді на питання: вони часто є елементом SEO, але також можуть розвіяти сумніви потенційного споживача завдяки деталізації переваг продукту.

Заклик до дії (Call to Action): найголовніший етап — не соромтеся спонукати «спробувати», «купити», «створити», але зберігайте баланс і уникайте зайвого тиску.

Дизайн

Дизайн — це кожного разу абсолютно унікальне рішення. Але є спостереження, на основі яких можна створити сторінку, яка буде простішою для розуміння. Головні аспекти такі:

Мінімалізм: зазвичай мінімалістичний підхід дозволяє споживачу, не відволікаючись на зайве, краще сфокусуватися на ваших повідомленнях, але не варто його плутати з примітивністю.

Зрозумілі шрифти: варто сфокусуватися на 1-2 шрифтах, не більше, особливо не рекомендую використання рукописних кеглів, які ускладнюють сприйняття.

Відео: з одного боку — це великий відволікаючий фактор, але цей елемент дедалі частіше використовується в дизайні: якщо комбінувати відео з вашими текстовими повідомленнями, ви зможете візуально посилити переваги.

Адаптація під мобільні пристрої: дедалі більше людей заходять на сайти саме через мобільні пристрої, врахування цього фактору є обов’язковим.

Шаблони: звісно, дизайн-рішення для кожного бренду мають бути окремими, але під час використання шаблонів сайтів, ви зможете обрати ті, які краще відповідають вашим потребам.

Візуальна складова: ретельна робота з іконками та картинками — важлива складова успіху.

Кольорова гама: використовуйте брендові кольори — це посприяє впізнаваності, завжди актуальними є темні теми, які асоціюються з довірою та стабільністю.

Коли лендінг не потрібний?

Посадкові сторінки — популярний тип сайтів і іноді здається, що це швидкий спосіб підвищити конверсію і отримати нових покупців. Але є певний спектр бізнесів, яким така сторінка не буде потрібна. Бодай більше — може заважати.

Продаж на онлайн-магазині: якщо ви обрали таку модель, то окремий лендінг буде зайвою ланкою між вашими продажами та покупцем, що ускладнює шлях споживача.

Складні товари: лендінг не може виконувати функції інструкції, поряд з тим існують такі типи товарів, які надто важко описати тезово у форматі посадкової сторінки.

Залежність від бренду: якщо саме ваш бренд просуває продукт, а не навпаки, то посадкова сторінка не буде доцільною — вона не додасть впізнаваності, але потребуватиме марної витрати ресурсів.

Підсумую. Лендінг — це чудова можливість заінтригувати потенційних клієнтів своїми товарами. Така сторінка не потребує багато ресурсів для створення, містить мінімум текстового контенту, фокусуючись на візуальній складовій. Однак, варто пам’ятати, цей інструмент не підходить для всіх бізнесів. Використовуйте із розумом.

Хочете долучитися до професійної спільноти digital-спеціалістів та власників агенцій, щоб мати змогу отримувати свіжу інформацію першими?
Заповнюйте заявку на вступ до Ukrainian Digital Community
спеціаліст команди Weblium, українського конструктору сайтів
ЧИМ СОЦМЕРЕЖІ БУДУТЬ ВРАЖАТИ АУДИТОРІЮ У 2024 РОЦІ?
EMAIL-МАРКЕТИНГ: ЯК ОТРИМАТИ ЛІДИ НА ХОЛОДНИХ РОЗСИЛКАХ?
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *