У світі діджитал постійно все змінюється, і копірайтинг не став винятком. Нові платформи, технології й потреби користувачів впливають на те, як мають виглядати оптимізовані тексти. Щоб швидко відреагувати на зміни, варто вивчити тренди копірайтингу 2025. Дізнайтеся більше про інструменти та фішки, які вам знадобляться для створення ефективних матеріалів.
- Чому відбуваються зміни в копірайтингу?
- Топ-10 найпопулярніших форматів текстів у 2025 році
- Генерація контенту — тренд чи загроза для брендів?
- Як зміняться вимоги пошукових систем до контенту у 2025 році?
- Персоналізований контент — говоримо мовою ЦА
- Тренд на мультиканальність та як з цим впоратися копірайтерам?
- Tone of Voice як невідʼємна частина якісної комунікації брендів у 2025 році
- Вплив трендів на вимоги замовників: що хочуть бачити клієнти у своїх текстах?
- Як копірайтеру йти в ногу з часом?
- Антитренди у копірайтингу: чого уникати у 2025 році?
Чому відбуваються зміни в копірайтингу?
Зміни, які відбуваються у копірайтингу, тісно пов’язані з тим, що технології стрімко розвиваються, а ще в аудиторії з’являються нові очікування. Інформаційний потік зростає, а разом з тим тексти мають залишатися адаптованими й чіпляти потенційних споживачів.
Головний виклик 2025 року — пошук балансу між людяністю і технологічністю. Тексти мають бути актуальними, та разом з тим орієнтованими на персоналізацію й інтерактивність.
Топ-10 найпопулярніших форматів текстів у 2025 році
Хочете дізнатися, які популярні формати текстів допоможуть досягнути процвітання вашому бізнесу? Ми створили підбірку з варіантами, які точно будуть ефективними. Кожен формат можна використати, щоб підвищити впізнаваність бренду та залучити аудиторію. Пропонуємо ознайомитися з ними вже зараз, щоб почати вибудовувати ефективну стратегію на 2025 рік.
- Короткі формати для соцмереж. Тексти в соціальних мережах мають бути лаконічними, але при цьому інформативними. Місцева аудиторія цінує яскравий контент, на вивчення якого не треба багато часу. Це можуть бути Instagram Reel з заголовками, які викликають зацікавлення, твіти з корисними порадами тощо.
- SEO-тексти для голосового пошуку. З кожним роком збільшується кількість користувачів голосового пошуку, адже це швидко та зручно. Варто враховувати не лише частоту таких запитів, а й оптимізувати контент під voice-friendly ключі. Дуже часто голосові запити значно довші за текстові, а ще вони часто формулюються у вигляді питань. Вивчення специфіки голосового пошуку дозволяє створювати оптимізовані SEO-тексти 2025 для залучення ще більшої аудиторії.
- Сторітелінг тренди. Пряме спілкування з аудиторією, зокрема розповіді про успішне використання продукту, дозволяє вибудувати емоційний зв’язок з різними групами реальних і потенційних клієнтів. Використання такого типу текстів додає деякої автентичності контенту.
- Лонгріди та аналітичні статті. Тексти таких форматів публікуються, щоб продемонструвати експертність, а також залучити професійну аудиторію. Наприклад, інформація про актуальні споживчі тренди чи огляд на розвиток ринку ІТ.
- Продаючі тексти для лендінгів залишаються одним із найефективніших інструментів для збільшення продажів, коли копірайтер здатний чітко акцентувати на перевагах продукту. Вміння грамотно подати інформацію допомагає залучити увагу потенційних клієнтів і підвищити їхню зацікавленість.
- Тексти для email-розсилок і чат-ботів мають на меті забезпечити персоналізований контакт з аудиторією, враховуючи індивідуальні потреби та очікування користувачів. Розсилки можуть бути націлені на конкретні групи споживачів: наприклад, привітання зі святом чи повідомлення про нові товари.
- Інтерактивний контент, зокрема квізи, активно використовуються для залучення користувачів. Вони дозволяють взаємодіяти з аудиторією, надаючи персоналізовані рекомендації, такі як вибір найкращого типу відпочинку або турів, базуючись на результатах тесту.
- З ростом популярності візуального контенту на платформах як YouTube та TikTok, сценарії для відео стали важливою складовою рекламних кампаній. Вони допомагають зацікавити глядачів та підтримати ефективний контент-маркетинг.
- UGC-контент (контент, створений користувачами) активно використовується брендами в соціальних мережах для підвищення лояльності. Копірайтер може допомогти в створенні сценаріїв для таких постів, а також підписів до фотографій, що показують продукцію або послугу.
- Оскільки технології постійно розвиваються, копірайтери також займаються створенням контенту для AR/VR платформ. Це може бути сценарії для доповненої реальності або інтерактивних турів, що додають новий вимір у взаємодію з користувачами.
Трендові тексти у 2025 році повинні бути адаптованими під конкретну платформу, а не лише під інтереси потенційних клієнтів.
Вплив штучного інтелекту на ринок копірайтингу у 2025 році
Частина людей почала активно користуватися інструментами для генерації текстів. В цей час інші категорично відмовляються від такої ідеї, адже враховують ризики ШІ у текстах. Ніхто не зацікавлений в контенті, який не має достатньої унікальності, персоналізації та якості.
Ось що з цього приводу каже Ігор Воловий, CEO & co-founder Elit-Web:
«Зараз багато хто говорить про різні Ші-інструменти, які можуть стати в нагоді для SEO та копірайтингу, але ми на власному досвіді пересвідчились, що це погана ідея. Останні оновлення пошукових алгоритмів направлені на спробу виокремити із купи контенту найбільш корисний та унікальний. А ШІ генерує інформацію з уже наявної в мережі, тому не може видати нічого нового.»
Штучний інтелект не варто сприймати як панацею. Так, він дійсно дозволяє пришвидшити процеси збору чи аналізу інформації. Водночас відповідальність за створення контенту на професіоналах, знання і навички яких дозволяють створювати тексти, які потрібні аудиторії.
Переваги та недоліки ШІ — це те, що потрібно враховувати під час використання нового інструменту. Для адаптації помічника потрібна не лише чітка стратегія розвитку компанії, а й вміння працювати з технологіями. Останнє може бути забезпечено лише досвідченим спеціалістом.
Як ШІ допомагає копірайтерам
ШІ — це корисний інструмент, якого не варто уникати. Під час створення текстів у власному авторському стилі зі збереженням аутентичності та персоналізації, він може допомогти:
- запропонувати цікаві ідеї та теми;
- проаналізувати статистичні дані для виявлення тенденцій;
- спростити виконання рутинних завдань.
Штучний інтелект є гарним помічником, якщо вміти його використовувати. Водночас варто розуміти, що він не зможе самостійно створити ефективний експертний текст для вашого бізнесу.
Штучний інтелект здатен допомагати авторам, копірайтерам і письменникам. Як зазначено в статті на офіційному сайті OpenAI, провідні американські письменники використовують ChatGPT для вдосконалення своїх текстів, пошуку ідей і редагування чернеток.
Після вивчення матеріалу цілком зрозуміло, що штучний інтелект не намагається замінити копірайтерів і письменників. Він лише підтримує авторів у процесі створення якісного контенту.
Генерація контенту — тренд чи загроза для брендів?
Оскільки штучний інтелект почав стрімко розвиватися не так давно, велика кількість власників бізнесів і копірайтерів все ще сумнівається в тому, чи варто його використовувати. Особливий акцент на тому, як співіснують репутація бренду і ШІ. Щоб тверезо оцінити цей момент, варто звернутися до думки споживачів, адже саме вони роблять висновки та приймають рішення про подальшу співпрацю.
Як ШІ впливає на репутацію бренду
Використання генерованого контенту — це не завжди спосіб обійтися мінімальними ресурсами в надії на гарний результат. Головним трендом копірайтингу 2025 є створення експертних матеріалів. ШІ демонструє себе як цінний допоміжний інструмент. Все ж згадка про інструменти генерації контенту досі здатна впливати на репутацію брендів. Варто розглянути лише кілька прикладів, щоб це зрозуміти.
Якщо в описі товару чи послуги споживач бачить згадку про штучний інтелект, то є висока ймовірність, що він обере інший продукт. Висновок про зниження базового рівня довіри зроблений спеціалістами Університету штату Вашингтон.
Оцінити ризики згенерованих текстів вдасться і на прикладі українських компаній. Підприємці слідкують за інноваціями, але не завжди здійснюють вдалі спроби впровадження нових технологій в робочий процес. Яскравий приклад — скандал, в який потрапила книгарня Readeat. Вона використовувала ШІ для написання біографій письменників і генерації цитат. Інформація не була перевірена, і самі українські автори були дуже здивовані, коли ознайомилися з нею.
Деталізований опис впливу ШІ на просування бренду пропонує керівник студії Whiteweb Денис Килимчук. В матеріалі він ділиться власним досвідом і зазначає, що відсутність належної перевірки та редагування здатне спричинити зниження рейтингу сайту. Прямим результатом невдалого просування стане відсутність фінансового росту компанії. Все ж при збалансованому використанні ШІ можна досягнути значних результатів.
«Ось приклад, як cam fresherslive.com втратив при апдейті 6,5 мільйони трафіку за одну ніч через підозру в генерації контенту»
говорить Ігор Воловий, CEO & co-founder Elit-Web
Переваги та недоліки згенерованого контенту
Наявність штучного інтелекту значно впливає на процес створення контенту. Хтось сприймає його як потужний інструмент для оптимізації робочих процесів, а інші — вважають загрозою. Пропонуємо розглянути плюси та мінуси ШІ, щоб нарешті визначитися, чи варто його використовувати і як це робити.
З ключових переваг співпраці з ШІ варто виділити наступні:
- Ви будете витрачати лічені хвилини для оброблення великого обсягу інформації.
- Ви зможете вкладати менше ресурсів у створення контенту, оскільки навіть придбання платної версії ChatGPT знано дешевше, ніж співпраця з професійними авторами.
- Ви налаштуєте інструменти штучного інтелекту таким чином, щоб отримувати персоналізований контент. Достатньо лише правильно описати, що саме ви бажаєте отримати.
Нераціональне використання ШІ може призвести до таких проблем:
- Неунікальний контент. ШІ створює тексти, які можуть бути плагіатом або повторювати конкурентів, не враховуючи індивідуальність бренду.
- Низька якість матеріалу. Згенеровані тексти часто поверхневі та не можуть показати глибокий аналіз або творчий підхід, що негативно впливає на імідж бренду.
- Неправдива інформація. ШІ іноді генерує факти, що не відповідають реальності, що може шкодити репутації.
- Відсутність емоційного зв’язку. Тексти, створені ШІ, часто не викликають емоцій у аудиторії, що знижує довіру до бренду.
- Санкції від пошукових систем. Некоректно використаний контент може призвести до санкцій через низьку технічну якість.
Щоб уникнути цього, потрібно слідкувати, щоб контент відповідав стандартам якості EEAT. Ще один момент — згенерований контент часто перенасичений ключовими словами, що також може мати негативний вплив на просування, а зрештою і на репутацію бренду.
Як зміняться вимоги пошукових систем до контенту у 2025 році?
Вимоги до контенту у 2025 році стають ще більш динамічними через швидкий розвиток технологій та зміну уподобань користувачів. Щоб залишатися конкурентоспроможними, компаніям доведеться враховувати нові правила гри, зокрема вплив ШІ, принципи семантичного SEO, популярність голосового пошуку та зростання значення персоналізованого досвіду. Пропонуємо ознайомитися ще й з основними вимогами, які визначатимуть успішність у просуванні через пошукові системи.
Фокус на якісному контенті (Helpful Content)
Якісний контент SEO завжди був і залишається важливим. Під час створення текстів потрібно опиратися не лише на моменти, які дозволяють швидко просуватися, а й на цінність самого матеріалу. Алгоритми пошукових систем змінюються та удосконалюються постійно, а незмінною особливістю залишається те, що контент має повністю відповідати запитам користувачів.
Відповідність текстів технічним запитам завжди матиме значення. Разом з тим прогнозується, що питання відповідності потребам аудиторії стане більш важливим. Взяті у конкурентів і перероблені статті просто не даватимуть того ефекту, який можливий, якщо створювати контент з нуля. При цьому варто опиратися на потреби клієнтів конкретного бізнесу. А ще враховувати, що зростає важливість такого інструменту як оптимізація під голосовий пошук.
EEAT: експертність, авторитетність і довіра
Концепція пошукової системи Google містить в собі чотири основні елементи: досвід, експертність, авторитетність і надійність. Незалежно від змін, які на нас чекають, принципи Google EEAT 2025 залишаються одними з основних для визначення чи відповідає контент потребам користувачів.
«Експертний контент — це вже навіть не тренд, це пряма вимога Google. Якщо раніше такий контент суворо вимагався лише для ніш сектору «Your Money or Your Life», то тепер конкуренція та боротьба за позиції вимагає бізнеси з різних ніш робити ставку саме на експертність. Дійсно, алгоритми люблять такий контент насамперед за те, що він менш копірайтний і в ньому присутні нові погляди та думки.»
говорить Ігор Воловий, CEO & co-founder Elit-Web
Завдяки розвитку алгоритму MUM (Multitask Unified Model) пошукова система все краще розуміє складні запити. Вона демонструє вищу ефективність в тому, щоб проаналізувати декілька джерел і видати оптимальні результати. З кожним роком Google стає розумнішим у сприйнятті контексту, саме тому варто врахувати наступні моменти, щоб адаптуватися:
- використовуйте кластери ключових слів;
- слідкуйте за логікою поєднання розділів в тексті;
- глибоко подавайте матеріал — він має відповідати на всі питання користувачів.
Не менше значення має зростання важливості Core Web Vitals. Це вимагає тестування різних форматів взаємодії з користувачами з метою забезпечення візуальної стабільності та інтерактивної взаємодії з користувачами.
Персоналізований контент — говоримо мовою ЦА
Персоналізація контенту — це не лише тренд копірайтингу 2025, а й неодмінний його складник. Тільки коли копірайтер може сформувати психологічний портрет цільової аудиторії, йому вдається запропонувати те, що дійсно задовольнить потреби споживачів.
Персоналізований контент — ключовий елемент успішного просування. Це доводять наступні тези:
- Адаптація текстів до ЦА здатна підвищити активність користувачів. Відвідувачі сайту будуть довше знаходитись на ньому і з більшою ймовірністю зацікавляться продуктом, якщо контент буде відповідати їхнім інтересам.
- Кращі результати в пошуковій видачі стають можливими, коли на сторінці розміщується релевантний і якісний контент. Оптимізація текстів грає важливу роль.
- Розміщення дійсно корисної та цінної інформації покращує репутацію. З часом користувачі починають сприймати вас як профільного експерта.
- Можливість знайти конкретні відповіді на свої запити призводить до збільшення конверсії. Зацікавте споживача, і гарантовано отримаєте клієнта.
- Публікація релевантного контенту позитивно вливає на показник відмов. Він зменшується, адже користувачі затримуються на сайті для вивчення інформації.
- Регулярна робота над якісним контентом, відповідним запитам аудиторії, призводить до збільшення кількості споживачів. В результаті довіра до бренду зміцнюється.
Використовувати тренди персоналізації контенту дійсно варто. Ця стратегія дозволяє споживачам отримувати корисну інформацію, а власникам бізнесу допомагає досягати мети.
Тренд на мультиканальність та як з цим впоратися копірайтерам?
Чим більше платформ використовується для публікації контенту, тим більша кількість користувачів може про нього дізнатися. Мультиканальність гарантує підвищення охоплень, а також можливість зацікавити різні групи споживачів. Мультиканальний маркетинг можна назвати справжнім викликом для авторів, але він дає чудові результати.
Чому мультиканальність — це тренд в просуванні?
Просувати свої товари чи послуги варто через різні платформи. Легкий доступ до інтернету призвів до створення платформ, якими користуються різні групи споживачів. Варто підібратися до кожної категорії окремо, щоб загалом підвищити лояльність до бренду.
Переваги просування через декілька каналів:
- підвищення впізнаваності;
- широке охоплення;
- зростання довіри;
- ефективні рекламні кампанії.
Мультиканальність — це можливість підлаштуватись під звички аудиторії. В результаті підвищується ефективність комунікації.
Поради для копірайтерів та бізнесів від експертів
Хто, як не експерти на ринку, які щодня працюють з певними платформами, можуть надати справді цінні поради? Я вирішила поспілкуватися з учасниками UDC, щоб отримати корисні інсайти щодо роботи деяких платформ
Які підходи до написання текстів у Reels допоможуть залучати аудиторію у 2025 році, і наскільки це вплине на загальну стратегію бренду?
Коментар надає Юлія Швед, Founder Comeon Agency
Зараз дуже багато контенту. Щоб reels бренду дивились до кінця, я рекомендую їх робити за схемою ХРЗ:
- Хапай — чіпляючий заголовок та гачок, який привертає увагу. Це 70% успіху!
- Розширяй — надихай, підсвічуй та дивуй. Щоб клієнт замислився та подивився на тему відео під інакшим кутом
- Запрошуй до дії: перейти в актуальні, підписатись, перейти за посиланням, прокоментувати тощо
В стратегії брендів зараз доречно додавати окремий розділ під Reels. Згідно з контент-воронкою зазначати, які будуть для знайомства з брендом, а які продаючі. А також розподілити їх на оглядові, фанові, креативні, прості.
Саме такий підхід ми використовуємо в наших SMM-стратегіях. Це дає зрозуміти наперед цілі та KPI різноформатних рілсів, а також прорахувати бюджети на створення такого контенту.
Як брендам створювати тексти на LinkedIn, які залучають бізнес-аудиторію та сприяють побудові довгострокових ділових відносин?
Коментар від Понедельник Дарʼї, співзасновниці motyv.agency
LinkedIn вже давно вийшов за межі платформи для CV та cold outreach. Це екосистема, яка надає брендам унікальні можливості для побудови довгострокових B2B-зв’язків. Але для цього важливо адаптувати tone of voice і контент до потреб аудиторії, а не лише транслювати кейси.
Актуальні формати контенту на 2025 рік, версія motyv.agency:
- Люди краще запам’ятовують інформацію через історії, які викликають емоції та резонують з їхнім досвідом, тому використовуйте сторітейли.
- Використовуйте карусель, інтерактивний формат для структурування інформації. Ідеально підходить для гайдлайнів, чеклістів чи коротких кейсів.
- Відео формує емоційний зв’язок, збільшує охоплення та дозволяє детальніше передати експертизу. Дослідження показали, щр все ж більшість скролить стрічку з телефона, тому цей формат набуває популярності.
- Формат newsletters спрямований на наявну аудиторію, тут ви поглиблено розкриваєте теми й позиціонування як thought leader.
- LinkedIn Live — це можливість безпосередньої взаємодії з аудиторією, відповіді на запитання та демонстрації кейсів у реальному часі.
Як створювати тексти для описів відео та заголовків, щоб вони одночасно сприяли SEO та підвищували клікабельність?
Коментує Олексій Токовенко, власник креативної агенції YOUTA
У нашій агенції ми порівнюємо YouTube із вітриною, де ролики змагаються за увагу, як товари на полиці. Щоб виграти цю боротьбу, ми рекомендуємо робити акцент на якісному оформленні: обкладинка, назва, опис і теги — це основні елементи оптимізації відео.
Наш досвід показує, що короткі й точні назви довжиною до 60 символів з ключовими словами не тільки допомагають глядачам одразу зрозуміти, про що відео, але й підвищують їхню зацікавленість. Візуальні елементи обкладинки мають працювати разом із назвою, створюючи ефект гачка для аудиторії. В описі ми додаємо різноманітні варіанти ключових запитів, які допомагають знайти відео через пошук. За допомогою інструментів, таких як vidIQ чи Keyword Tool, ми аналізуємо запити, щоб сформувати кілька абзаців тексту, які пояснюють суть відео й оптимізують його для SEO.
В аналітиці ми часто бачимо, як правильно структурований опис із ключовими словами допомагає залучити глядачів із пошуку. Це особливо актуально для навчального контенту або evergreen content, тобто роликів, які залишаються актуальними довгий час. Ситуативним відео, таким як новини, варто зосередитись виключно на клікбейтній назві та обкладинці, оскільки їхнє життя короткотривале.
Коли ми використовуємо цей підхід систематично, наші клієнти отримують значне збільшення трафіку й залучення аудиторії за рахунок потрапляння роликів в рекомендації та пошукову видачу та накопичувальному ефекту. Ефективна SEO-оптимізація створює конкурентну перевагу, яка допомагає вигравати боротьбу за увагу на YouTube.
Як бренди можуть використовувати персоналізацію у текстах email-розсилок, щоб підвищити відкриття листів і конверсії у 2025 році?
Коментар надає Марія Ло, співвласниця агенції Emailix та Retention спеціаліст з 7+ років досвіду
У 2025 році ми продовжуємо робити ставку на персоналізовані розсилки на основі предиктивних даних АІ в багатьох сервісах та аналітики. Також не забуваємо про емоційну складову розсилок, яка має базис на портреті клієнта та його основних болях і бажаннях. Саме такий підхід дає більше результатів.
Ось ключові підходи до персоналізованих розсилок, які ми використовуємо в своїй практиці:
- 80% ціннісного контенту та 20% промо розсилок на певні аудиторії, які найбільш вірогідно скористаються пропозицією.
- Динамічний контент. Це ключ до створення листів, які здаються написаними особисто для кожного. Включайте автоматизовані персональні рекомендації на основі: локації клієнта (наприклад, пропозиції для погодних умов регіону), історії покупок (пропозиції до часто придбаних товарів), відповідей з анкетування (товари, які відповідають вподобанням), поведінки в email (що відкривали, на які посилання натискали).
- Пропозиції на основі покупок і стадії клієнта. Аналізуйте типи покупок і використовуйте предиктивну аналітику для прогнозування повторних покупок. Наприклад, якщо клієнт на стадії ймовірний повторний покупець, надсилайте йому персональні акції на схожі товари або аксесуари до попередніх замовлень. Для ризикових клієнтів — нагадування про цінність бренду або спеціальні знижки.
- Інтерактивні елементи. Використовуйте інтерактивні опитування, тести чи таймери, які залучають клієнтів і роблять лист більш цікавим. Дізнавайтеся більше про клієнтів.
- Особисті листи від засновника без картинок і інших відволікаючих факторів.
Це дуже впливає на емоційну складову розсилок, так як ви відправляєте лист наче від людини до людини. Загалом, персоналізація та емоційність стає не просто трендом, а обов’язковою умовою успішного email-маркетингу.
Tone of Voice як невідʼємна частина якісної комунікації брендів у 2025 році
Що таке Tone of Voice? Чому про нього говорять і вважають трендом копірайтингу 2025?
Tone of Voice — один з ключових інструментів для створення і підтримки емоційного зв’язку між компанією та аудиторією. Цей термін буквально означає стиль, який використовує бренд, щоб спілкуватися з дійсними та потенційними клієнтами. Ключовими елементами ToV є інтонація, емоційне забарвлення і навіть використання певних слів. Це один з інструментів, які роблять бренд впізнаваним.
Чому правильно підібраний Tone of Voice формує емоційний зв’язок? Все дуже просто:
- використання формального тону при наданні юридичних послуг, а дружнього при веденні сімейного бізнесу викликає довіру;
- спілкування з аудиторією в одному стилі формує лояльність;
- вміння говорити мовою клієнтів позитивно впливає на залученість.
Як створити Tone of Voice для бренду: покрокова стратегія
Процес вибору стилю спілкування складається з п’ят етапів. Пропонуємо розібратися в їхній суті та ключових завданнях.
Етап створення ToV | Головні задачі |
Аналіз аудиторії | Дізнайтесь, хто ваші клієнти. Вам знадобиться інформація про стиль життя, інтереси та власне очікування від співпраці з брендом. |
Визначення цінностей та місії | Сформуйте ключові принципи, які повністю визначають філософію вашої компанії. |
Дослідження конкурентів | Зберіть інформацію про звучання конкурентів. Це потрібно не для дублювання, а для аналізу. |
Тестування й корекція | Виділіть декілька потенційних стилів комунікації, щоб виконати тестування. Підмічайте, який саме тон викликає позитивну реакцію у користувачів і підвищує їхню залученість. |
Документування | Створіть внутрішню інструкцію. Опишіть в ній ключові принципи обраного тону для спілкування. Врахуйте всі канали, які плануєте використовувати чи вже використовуєте для комунікації. |
Створення Tone of Voice варто робити з врахуванням мультиканальності. Ефективне просування забезпечить узгодженість звучання з потребами конкретної групи споживачів.
- ToV у соцмережах має бути дружнім і неймовірно легким. Вдалим доповненням стануть емодзі та різні візуальні доповнення.
- Для подкастів важливо зберігати природний тон спілкування, щоб ваша розповідь сприймалася слухачами як звичайна розмова.
- При надсиланні повідомлень на електронну пошту зберігайте звучання компанії та не забувайте демонструвати готовність врахування індивідуальних потреб кожного клієнта.
- При адаптації ToV під сайти й блоги не потрібно втрачати ідентичність бренду, необхідна лише оптимізація.
Tone of Voice — один з трендів копірайтингу 2025. Як і інші інструменти просування, його потрібно підлаштувати під потреби ваших потенційних клієнтів. Персоналізація через Tone of Voice у 2025 році враховує такі моменти:
- зміну стилю комунікації під кожен сегмент користувачів;
- створення персоналізованих інструкцій для спілкування;
- адаптацію звичних текстів завдяки інтерактивним елементам.
Обов’язково використовуйте ToV як автор, маркетолог чи бізнесмен, щоб підвищити довіру до власного бренду.
Вплив трендів на вимоги замовників: що хочуть бачити клієнти у своїх текстах?
Тренди просування впливають на вимоги замовників копірайтингу. Кожен власник бізнесу хоче скористатися послугами професіоналів, щоб отримати результат. Очікування споживачів постійно зростають, а щоб зберігати конкурентоспроможність потрібно їм відповідати. Саме тому замовники зацікавлені в текстах, які зможуть привабити нову аудиторію та підтримати лояльність реальних клієнтів.
Якщо проаналізувати актуальні вимоги до копірайтерів, стане зрозуміло, що кожен відповідальний власник бізнесу зацікавлений у відповідності контенту наступним вимогам:
- Персоналізовані тексти. Врахування інтересів і цінностей аудиторії з індивідуальним підходом підвищує довіру і мотивує придбати товар чи скористатися послугами.
- Короткий формат текстів. У сучасному світі ніхто не буде витрачати час на вивчення полотен. Потрібна лаконічна подача цінної інформації у структурованому вигляді.
- Відсутність штучного інтелекту. Дозволяє зберегти автентичність бренду.
- Експертна подача. Замовники розуміють, що наявність перевірених фактів і кейсів у текстах викликає довіру.
- SEO-оптимізація текстів. Підлаштування контенту під алгоритми пошукових систем покращує позицію у видачі. Це дозволяє більшій кількості клієнтів дізнатися про товари чи послуги.
З кожним роком ринок копірайтерів стає більш вимогливим. Замовники чітко розуміють, що використання технічних інструментів для просування має поєднуватися з персоналізацією контенту.
Як копірайтеру йти в ногу з часом?
Як і будь-який інший спеціаліст, копірайтер зацікавлений у професійному розвитку. Мета стає нездійсненною, якщо не слідкувати за трендами копірайтингу 2025. Їх розуміння дозволяє авторам продемонструвати свою компетентність, отримати вигідне замовлення і створити контент, який дійсно потрібен власнику бізнесу.
Аналіз багатьох джерел інформації дозволяє зібрати список обов’язкових навичок копірайтера 2025:
- Вміння працювати з інструментами штучного інтелекту. Зробіть ШІ надійним помічником. З ним ви зможете скоротити час на пошук ідей, створення чернеток і аналіз великої кількості інформації. Отримані дані вдасться доповнити власним стилем і експертністю для створення ексклюзивного контенту.
- Розуміння принципів мультиканальності. Все частіше виникає потреба створювати тексти та інші матеріали одразу під декілька платформ для просування. Необхідно знати тонкощі роботи з соціальними мережами, електронними листами та навіть подкастами, щоби підібрати влучний Tone of Voice.
- UX-копірайтинг. Для користувачів має бути не лише текст, а й зручний інтерфейс. В рамках контенту варто додавати інтерактивні елементи та забезпечувати зручну навігацію. Ці елементи потребують попереднього тестування, але поліпшують користувацький досвід і підвищують конверсію.
- Сучасні вимоги до копірайтера включають і аналітичні навички. Для стійкої позиції серед конкурентів важливо аналізувати їх, потенційних клієнтів, а також актуальні принципи просування. Останнє потрібно, щоб створювати тексти, які орієнтовані на задоволення не лише потреб клієнтів, а й пошукових систем.
- Навички відеокопірайтингу. Авторам не потрібно знімати відео та бути в кадрі, але вони повинні вміти розробляти сценарії. Додатковим плюсом буде написання влучного тексту для інтеграції в візуальний формат подачі інформації.
- Знання в галузі маркетингу. Замовники цінують, коли копірайтери можуть не лише створити текст за вимогами технічного завдання, а й розуміються в маркетингових кампаніях. Ніколи не буде зайвою інформація про ключові принципи роботи з цільовою аудиторією.
Тренди для копірайтерів допомагають досягнути вершин професіоналізму. Для цього потрібно постійно навчатися: аналізувати першоджерела, тестувати різні стратегії для написання текстів і не боятися спробувати щось нове, от як ШІ.
Антитренди у копірайтингу: чого уникати у 2025 році?
З плином часу стратегії просування змінюються. Першими потраплять під роздачу застарілі формати текстів. Зовсім нещодавно вони могли розширити вашу клієнтську базу, а зараз матимуть зворотну дію. Уникнути погіршення репутації бренду вам допоможуть антитренди копірайтинг 2025.
Пропонуємо розібратися, про що саме йде мова, а також як уникнути помилок.
Антитренд | Мета | Дії |
Шаблонний контент | Унікальність і автентичність | створюйте оригінальний контент без шаблонних конструкцій;звертайтесь до аудиторії її мовою;додавайте реальні приклади. |
Перенасичені SEO-тексти | Природна оптимізація | вписуйте ключові слова органічно;сконцентруйтеся на тому, щоб матеріал відповідав запитам користувачів;використовуйте LSI та синоніми ключів. |
Перенасичені “продаючі” тексти | Цінність і навчання | демонструйте не лише товар, а й те як саме він розв’язує проблему покупця;дотримуйтесь балансу між закликами до дії та інформативністю;замініть агресивний продаж кейсами клієнтів. |
Занадто технічний контент | Простота і доступність | враховуйте, що створюєте матеріал не для професіоналів, а для звичайних користувачів;якщо використовуєте професійні терміни, не забувайте їх пояснювати;додавайте списки, схеми, таблиці й підзаголовки, щоб текст сприймався легше. |
Як написання текстів-антитрендів впливає на репутацію бренду?
Переоптимізовані тексти, шаблонний чи застарілий контент має негативний вплив на контакт вашого бренду з аудиторією. Експерти виділяють декілька ключових наслідків, які чекають всіх, хто буде продовжувати користуватися антитрендами:
- Зниження рівня довіри. Якщо аудиторія бачить, що регулярно публікуються тексти, які не враховують її потреби, втрачається зацікавленість.
- Погіршення позицій в пошуковій видачі. Достатньо використання лише одного з антитрендів, щоб отримати санкції від пошукових систем.
- Зниження рівня залученості. Відсутність в тексті емоцій та безмежне використання шаблонів говорить про те, що бренд не відчуває клієнтів.
- Підвищення ризику втрати аудиторії. Якщо контент є нецікавим або агресивним, найчастіше за все клієнти йдуть шукати альтернативи.
Слідкування за трендами копірайтингу 2025 дозволяє авторам адаптувати контент для конкретної аудиторії. Вчасне впровадження змін — ключова дія для підтримання репутації.
Світ у 2025 році вже не буде таким, яким був раніше. Це твердження можна сміливо застосувати й до копірайтингу. Адаптація текстів до сучасних реалій — єдина виграшна стратегія. Вона потребує вивчення нових інструментів, але результат того вартий.
В цьому огляді ви дізналися про тренди копірайтингу 2025. Використайте цю інформацію для опанування нових навичок і технологій. Важливо не просто знати сучасні вимоги до копірайтерів, а й відповідати цим критеріям для досягнення професійних вершин. Сподіваємось, наші поради стануть у пригоді на шляху до створення якісного та емоційного контенту, який відповідає потребам вашої аудиторії.
Хочете дізнатися більше про digital-тренди у 2025-му році також і в інших нішах? Завантажуйте їх у зручному PDF-форматі, що підготували для вас команда та учасники Ukrainian Digital Community. Ось за цим посиланням. Мої коментарі тут також є.