Залучення аудиторії через контент у соцмережах у 2024 році

Професійна спільнота, що об’єднує українських digital-спеціалістів та власників агенцій

Матеріали сформовано на основі тематичної зустрічі Ukrainian Digital Community з Олександрою Колосок (Head of Design в агенції Sasquatch Digital) та Ярославою Гончарук (Creative Lead у рекламній агенції Plai Buro).

Щоб контент був ефективним, він повинен мати кілька важливих якостей. По-перше, він має бути унікальним, відмінним від інших матеріалів, що привертає увагу і залишає слід в пам’яті. 

Важливий чіткий та грамотний текст, якісні відео і зображення. Це допомагає створити довіру та враження про професіоналізм. Також зважайте на стиль контенту. Якщо у вас є впізнаваний стиль письма або оформлення, це сприяє впізнаваності бренду. Важливо, щоб контент мав цінність для аудиторії.

Якщо ви враховуєте це, а також пам’ятаєте про розвиток нових напрямків у зв’язку зі швидкими змінами технологій та суспільства — вже буде успіх.

Головний вектор 2024-го

Епоха відеороликів настала — ви ж знаєте про це. То чому досі не робите? Певно, не знаєте, як. Розказуємо.

Важливо правильно сконцентруватися на цьому типі контенту. Відео дає можливість експериментувати з трендами, створювати цікаві меми, віральний та ситуативний контент. Вам достатньо перший час бачити тренди та адаптовувати їх під свій бренд. Далі — сформується звичка. Ще далі — надивленість.

Найбільшою помилкою на цьому етапі є швидке опускання рук. Результат прийде не одразу. Дочекайтеся його.

Додатково дбайте про дизайн обкладинок, щоб ваша сторінка мала організований та привабливий вигляд. Використовуйте динамічні переходи у відео, щоб привернути увагу аудиторії.

Сторіс на платформах соціальних мереж є потужним інструментом для побудови зв’язку з аудиторією. Вони дозволяють розкрити ваші цінності, особливості та просунути продукт чи бренд. Міксуйте різні формати контенту, щоб зміцнити зв’язок з аудиторією, але обирайте тренди обережно, підходячи до них з урахуванням вашого стилю та позиціонування.

Також варто використовувати ефективний контент, створений користувачами (UGC), оскільки він сприймається більш довірливо та природно, ніж звичайна реклама. Не забувайте і про живий контент, який завжди привертає увагу.

Важливо розуміти свою унікальність і обирати власні тренди точково.

Різні соціальні мережі = різні потреби

Instagram

 • вибагливий по візуалу та креативу
 • по якості контенту
 • по унікальності пропозиції та персоналіті
 • велика конкуренція

LinkedIn

 • вибагливий по експертності та користі

TikTok

 • молода аудиторія, тому тут контент не для всіх, але + цієї платформи, що можна дуже швидко поширити контент
 • вибагливий до відеоконтенту

Facebook

 • вибагливий по сенсам та текстам
 • не дуже вибагливий по візуалу

Х

 • робіть, що хочете, тут візуал взагалі не актуальний

Тренди SMM-комунікації

Українське суспільство переживає цікавий культурний переворот після 24-го лютого, коли запитання “Як ми почуваємося?” почало витісняти традиційний інтерес до того, “Як роблять інші?”. Цей перехід відображає важливі зміни в уявленнях про самовизначення та сприйняття світу. Тепер українці стали активніше задавати тренди самі собі та світу, надаючи пріоритет пошуку власного голосу та самоідентифікації.

Тому наші головні тренди — експеримент, пошук свого голосу та звернення до себе.

Життєвість

 • ситуатив: реакції стали швидші
 • чесність: ми знаємо, як тобі
 • війна: хто не визначився — той програв

Гумор

 • меми: хай живуть котики та ЗСУ
 • самоіронія: I’m only human after all

Сторітелінг

 • сам собі режисер, історія у діалогах переписки, через різних героїв, рутину

Такий підхід дозволяє не лише виражати себе, але й знаходити спільні точки з іншими, що є важливим у сучасному світі.

Хочете побачити весь перелік практичних рекомендацій щодо актуального контенту до кінця цього року? Приєднуйтеся до UDC та отримуйте доступ до відеозапису та конспекту івенту.

Хочете долучитися до професійної спільноти digital-спеціалістів та власників агенцій, щоб мати змогу отримувати свіжу інформацію першими?
Заповнюйте заявку на вступ до Ukrainian Digital Community
Image
Cтежити за ЛUDCТВОМ

Ми об’єднуємо digital-індустрію заради її розвитку, зростання, ствердження на світовому рівні. Всі ми — частина великого ЛUDCТВА, що є збірним поняттям інтелекту та досвіду суспільства. Кожен із нас є важливим у динамічному процесі вдосконалення світу digital.

Image
Objectives and Key Results: як перезавантажити мислення команди?
П’ЯТЬ ІННОВАЦІЙНИХ ІДЕЙ NO-CODE ДЛЯ ВАШОГО БІЗНЕСУ
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *