На своєму власному досвіді та досвіді своїх учнів знаю, як багато питань турбує у створенні інфопродуктів на початку. Завдяки чотирьом крокам ви зможете покроково розібратися, як створити наповнення свого онлайн-продукту та впевнено реалізувати його.
Крок 1. Мета інфопродукту
Перше з чого треба почати — визначити, який результат мають отримати ваші учні. І що із цього хочете отримати ви. Пропишіть це якомога детальніше.
Для того, щоб зрозуміти у подальшому, чи була ця ціль виконаною, сформуйте перелік показників, які ви вважаєте релевантними. І далі розраховуйте ефективність навчання за формулою.
Крок 2. Наповнення і тривалість
На цьому етапі важливо розписати, які теми та завдання треба пройти учням для закриття власних потреб. Їх ви можете визначити зі завчасно сформованої мети.
Як розписати наповнення?
- Випишіть основні теми, які ви б хотіли дати учням
- Розбийте їх на головні модулі та деталізуйте окремими темами
- Сформуйте детальний план та наповненість кожної окремої теми
Після того, як вже розписані теми, потрібно приблизно прикинути по тижням скільки часу займатиме вивчення кожної теми і це вже вийде початок формування навчального плану.
На цьому етапі ви вже матимете певну структуру навчального продукту, за якою буде зручно писати головний матеріал без каші у голові.
Коли ви розписали навчальний план по тижнях, у вас з’являється чітке уявлення про те, скільки часу займе вивчення інфопродукту та за який проміжок часу його реально опанувати.
Крок 3. Формат інфопродутку
Існує багато видів інфопродуктів, але є загальні стандарти щодо їх тривалості:
- Якщо інфопродукт триває 14-21 день, то це інтенсив, марафон або тренінг.
- Якщо тривалість перевищує 21 день і становить 1-3 місяці, то це вже формат онлайн-курсу.
У мене є гайд з різними форматами інфопродуктів. Ви можете написати мені слово ІНФО у директ, щоб забрати його собі.
Коли ви визначили тривалість та формат інфопродукту, можна приступати до створення алгоритму доведення до результату. Від тривалості та формату залежить, як буде викладатися інформація. Наприклад:
- Якщо це тритижневий інтенсив, уроки і завдання будуть кожного дня.
- Якщо це двомісячний курс, уроки можуть відкриватися 1-2 рази на тиждень, і домашні завдання також будуть видаватися 1-2 рази на тиждень.
Крок 4. Створення алгоритму доведення до результату. Методологія
Якщо ви хочете успішних повторних продажів і щоб ваш продукт сам себе продавав, ваші учні повинні отримувати реальні результати від навчання. Тому дуже важливо створити алгоритм доведення до результату. Якщо просто створити курс, який лише інформує, це буде схоже на перегляд відео на YouTube. У такому випадку учні можуть запитати, за що вони заплатили, оскільки немає чітких інструментів для застосування знань на практиці.
Щоб ваш курс отримував позитивні відгуки та демонстрував результати учнів, необхідно побудувати програму за правильною структурою та наповненням. Це допоможе вашим учням досягти бажаних результатів і забезпечить вашому продукту хорошу репутацію.
Як створити алгоритм доведення до результату?
Для створення успішного інфопродукту і доведення учнів до результату використовується методологія, що включає наступні чотири складові:
- Практичні домашні завдання. Те, на чому учні зможуть протестувати теорію, отриману під час уроків та відпрацювати отримані дані.
- Мотивація і гейміфікація. Важливо створити систему мотивації, яка буде підтримувати інтерес учнів протягом усього навчання. Наприклад, це може бути система бонусів за виконання завдань або інші форми винагороди, що стимулюють досягнення цілей.
- Уроки і додаткові матеріали. Найзручніший спосіб передачі знань через відео-урок, доповнений презентацією(для візуального сприйняття), а також додаткового конспект з уроку (для кращого засвоєння інформації і вижимки з уроку, коли потрібно буде швидко переглянути інформацію і згадати пройдений матеріал).
- Групова комунікація та підтримка. Рекомендую проводити групові зідвони, бо вони важливі в процесі навчання, щоб учні відчували, що вони не самі, в них є однодумці, які проходять зараз такий самий шлях, є з ким поділитись ідеями та обговорити отриманні нові знання.
Використання цих чотирьох складових дозволяє створити ефективну навчальну програму, яка не лише надає теоретичні знання, а й допомагає учням успішно застосовувати ці знання на практиці і досягати результатів.
Крок 5. Технічна реалізація
Це етап запису уроків та формування платформи для навчання. Дуже часто учні зливаються або на початку завалюють питаннями експерта через те, що не можуть знайти всю необхідну інформацію. Якщо ви обрали систему телеграм-каналу, тоді постарайтесь максимально спростити процес навчання. Наприклад, це можна зробити завдяки ключовим словам та тегам пошуку інформації, а також згрупувати уроки так, щоб жодна інформація не губилась і всім було чітко зрозуміло, як проходити навчання та нічого не пропустити.
Замість базових слів залишу вам кілька практичних рекомендацій щодо кожного етапу.
- Платформа для навчання. Обираючи платформу, важливо враховувати її можливості щодо завантаження відео-уроків, створення текстових матеріалів і завдань, а також зручний інтерфейс для користувачів.
- Відео-уроки. Записуйте відео-уроки високої якості з чітким звуком і зображенням. Відео можна редагувати, додавати анімацію або ефекти, щоб покращити сприйняття матеріалу учнями. Раджу скористатися тут допомогою спеціалістів. Бо якість дійсно дуже важлива.
- Текстові матеріали. Додавайте до кожного уроку текстові матеріали: конспекти, презентації, додаткові ресурси. Це допоможе учням краще засвоювати матеріал і мати доступ до інформації для повторення.
- Завдання і тести. Створюйте практичні завдання та тести, які допоможуть учням відразу застосовувати отримані знання. Платформи для онлайн навчання зазвичай мають можливість автоматичної перевірки завдань і надання зворотного зв’язку.
- Система підтримки і комунікації. Забезпечте можливість учням звертатися за допомогою із завданнями чи загальними питаннями. Це може бути форум, чат або система тікетів, яка забезпечує ефективну взаємодію.
- Оплата і доступ. Враховуйте зручність оплати курсів і надання доступу до матеріалів. Можливість використання платіжних систем і автоматичне надання доступу після оплати спрощує процес для учнів.
- Аналітика і відстеження прогресу. Моніторте прогрес учнів, використовуючи інструменти аналітики, що надають поглиблену інформацію про їхню активність і успішність у навчанні. Це дозволяє вам адаптувати курс для покращення результатів. Можете, до речі, використовувати банальний Google Analytics.
Замість висновку
На своєму власному досвіді та досвіді своїх учнів знаю, як багато питань турбує у створенні інфопродуктів на початку. Не зрозуміло, з чого почати створювати свій онлайн-продукт. Сподіваюся, ця стаття буде корисною для вас!
Створення онлайн-навчання — це чудовий спосіб монетизувати свій досвід. Ваші знання можуть приносити як додатковий, так і основний дохід. Важливо структурувати матеріали таким чином, щоб кожен учень міг чітко розуміти, як пройти навчання і досягти результату.