Головний секрет успішної digital-стратегії

Статтю сформовано на матеріалах зустрічі з Володимиром Галікою — керуючим партнером Ngn.agency та ментором напрямку SMM в Ukrainian Digital Community.

Чим менший бізнес, тим йому важливіше мати певну стратегію, і тим йому важливіше чітко обирати інструменти, чітко тримати там певну лінію, певний тон оф войс, певне позиціонування, певні типи контенту

Що таке стратегія?

Бачення, як із точки А перейти в точку Б.

У стратегічній роботі є 3 ключових етапи — бачення точки А (можна асоціювати А — аналітика, тобто на старті зрозуміти, де ви є). Далі потрібно зрозуміти, куди ми хочемо і чому ми хочемо саме туди. А далі розробити певний набір дій, щоб з точки А перейти в точку Б.

Що робить стратегія?

Якщо ви думаєте, чи є у вас стратегія, вам варто у себе запитати «Чи вирішуєте ви якесь завдання/проблему?»

Якщо у вас є чітко визначена проблема і ви маєте кроки й робите щось для того, щоб її подолати, то у вас вже є стратегія. Проблеми є у всіх, просто рівень і специфіка цих проблем можуть відрізнятися.

Головний секрет успішної digital-стратегії

Якщо взяти усі гормони людини і в кожного з них був би інстаграм, то напевне у дофаміну була б найпопулярніша сторінка, бо всі про нього говорять.

Це приємний гормон винагороди за якесь досягнення. Всі ці досягнення зашиті на рівні виживання. Це все класно працювало і досі працює, проблема в тому, що світ дуже змінився навіть за останні 10 років. Наша біологія не встигає так швидко адаптуватися і соціальні мережі працюють з Dopamine Loop.

Дофамінова стратегія в основному ґрунтується на принципі підсилення через винагороду, який залежить від виливу дофаміну, нейромедіатора, що викликає відчуття задоволення та мотивації. Соціальні мережі використовують цей принцип, створюючи у користувачів почуття досягнень, залучення та співпраці, які сприяють виливу дофаміну.

Процес працює приблизно так:

  1. Стимулюючий виклик (Challenge): Ви стикаєтеся з чимось, що здається вам цікавим, викликом або завданням. Це може бути будь-що, від новин до викликів на соціальних мережах.
  2. Виконання завдання: Ви приймаєте цей виклик і спрямовуєте свої ресурси на вирішення чи виконання нього. Виконання завдання часто приносить вам задоволення, бо мозок виділяє дофамін.
  3. Винагорода: Після успішного виконання завдання вам подається винагорода, яка може бути різноманітною: лайки, коментарі, позитивна увага від інших користувачів тощо.
  4. Падіння рівня дофаміну: Після того, як ви отримали винагороду, рівень дофаміну в організмі зменшується. Це призводить до відчуття спаду енергії та мотивації.
  5. Пошук нового виклику: Для того щоб відновити відчуття задоволення та мотивації, вам потрібно знову знайти новий виклик або завдання.

Ця циклічна модель залежності може призвести до того, що користувачі соціальних мереж будуть витрачати більше часу на платформі, шукаючи нові стимули та виклики для отримання винагороди від їхнього мозку. Власне, це вже відбувається. Ось чому бренди так активно боряться за увагу користувачів.

Але ви зможете зламати цю систему, якщо будуватимете digital-стратегію на більш глибокому рівні

Стратегія схожа на дженгу

Стратегія ведення бізнесу може бути порівняна із грою в дженгу. Це як велика башта з різних рівнів, де кожен представляє різні стратегії.

Головний секрет успішної digital-стратегії

На початку стоїть бізнес-стратегія. Це визначення того, як ви ведете свій бізнес узагальнено, включно з управлінням ресурсами, процесами та логістикою.

Далі ви переходите до маркетингової стратегії, досліджуючи ринок, споживачів та конкурентів. Головна мета — знайти нішу на ринку, де ваш продукт може успішно позиціонуватися.

Після цього ви розробляєте комунікаційну стратегію, щоб ефективно спілкуватися з цільовою аудиторією та передати їй ваше основне повідомлення.

Медіастратегія визначає, як ви будете використовувати різні медіа-платформи для досягнення цілей та взаємодії з аудиторією.

І нарешті, саб-канальна стратегія — це реалізація всіх цих стратегій у певних каналах, зокрема, у цифрових, таких як соціальні мережі.

Що таке digital-стратегія?

Це бачення того, як потрапити з точки А в точку В на саб-рівні digital.

Але як це буває зазвичай? Приблизно так:

Головний секрет успішної digital-стратегії

Два верхніх рівні будуть постійно між собою взаємодіяти і 3 нижніх між собою пересікатися.

Якщо ви візьмемо нижній рівень — саб-канальна стратегія і розріжемо його, то ми побачимо, що є 4 етапи розробки стратегії:

Головний секрет успішної digital-стратегії

У чому головний секрет? Його немає. Натомість існують чіткі навички роботи на всіх цих рівнях, про які я розповів нещодавно учасникам UDC у межах тематичної зустрічі.

Приєднуйтеся, щоб переглянути відеозапис та конспект.

Хочете долучитися до професійної спільноти digital-спеціалістів та власників агенцій, щоб мати змогу отримувати свіжу інформацію першими?
Заповнюйте заявку на вступ до Ukrainian Digital Community
Професійна спільнота, що об’єднує українських digital-спеціалістів та власників агенцій
Як отримати максимум користі від відвідування конференції?
Вирішення конфліктних ситуацій з B2B та B2C клієнтами
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *