ЩО КУПУЮТЬ ТА ЦІНУЮТЬ КЛІЄНТИ ЗА КОРДОНОМ?

Професійна спільнота, що об’єднує українських digital-спеціалістів та власників агенцій

Роман Поліщук, Co-Founder U-Hertz, консультант із 10-річним досвідом у сфері продажів

Україна обрала свій шлях — і він у вільному цивілізованому світі. Важко уявити бізнес, який би не хотів продавати свої товари чи послуги за кордоном. Але для цього доведеться розібрати немало аспектів. Зокрема зрозуміти, як побудувати продажі і дізнатися, чого шукає клієнт-іноземець. Про це і поговоримо.

Люди продають людям. Щоб у вас купували, треба добре розуміти психологією того, до кого ви звертаєтеся зі своєю пропозицією. І тут варто сказати, що люди на всій планеті не надто відрізняються. Всі вони зазвичай хочуть, щоб знайшовся той:

 • хто зробить його життя легшим;
 • хто попіклується про нього;
 • на кого він зможе покластися;
 • кому він зможе довіряти.
ЩО КУПУЮТЬ ТА ЦІНУЮТЬ КЛІЄНТИ ЗА КОРДОНОМ?

Як, спираючись на це все, можна побудувати процес продажу? Перш за все, потрібно зрозуміти запит потенційного покупця, з яким він до вас прийшов. Чому він з вами зараз говорить? Що і коли йому потрібно? Чому ця людина прийняла рішення, щоб зв’язатися з вами?

Певно, у цій людини є проблема, яку вона бажає вирішити якнайшвидше. Тепер лише від вас залежить як правильно підібрати товар чи послугу, яка повністю задовольнить того, хто до вас звернувся. Але спершу доведеться зробити правильну пропозицію. І тут є декілька порад щодо її презентації.

 • Прозорість: процес співпраці та комунікації має бути зрозумілим обом сторонам, а ціноутворення — чітким. Ви маєте пояснити всі деталі.
 • Розуміння: намагайтеся спілкуватися мовою споживача, і у цьому випадку мова навіть не про англійську, французьку чи китайську, а про професійну лексику, яка має бути максимально зрозумілою для вашого потенційного клієнта.
 • Підтвердження: треба доводити, що ви виконаєте обіцяне на основі попередніх успішних проєктів. Краще щоб це мало переконливе візуальне оформлення.
 • Гарантії: вони завжди полегшують прийняття рішення. Наприклад, гарантії повернення товару, як правило, себе окупають.

Дуже важливо якісно працювати із запереченнями. На практиці заперечення повторюються: «чому ціна така», «потрібно подумати», «щось не підходить», «потрібно з кимось порадитися». У вас мають бути відпрацьовані сценарії на всі такі випадки. Окрім того, ніколи не забувайте, що продавати себе треба і після закриття угоди.

Не буде зайвим звернути увагу і на психологічні аспекти:

 • вірте беззаперечно у свій продукт або послугу;
 • завжди погоджуйтесь з замовником, але послідовно розвивайте свою тему;
 • зберігайте позитивний настрій;
 • не затягуйте процес — всі люблять швидкість.

Продажі — це те, чому потрібно невпинно вчитися. Досліджуйте свого покупця і завжди намагайтеся зрозуміти, що саме йому потрібно. Оптимізуйте процес та позбувайтеся зайвого. Головне, вміло демонструйте, що ви є тим, хто вирішить всі проблеми.

Хочете долучитися до професійної спільноти digital-спеціалістів та власників агенцій, щоб мати змогу отримувати свіжу інформацію першими?
Заповнюйте заявку на вступ до Ukrainian Digital Community
Image
Cтежити за ЛUDCТВОМ

Ми об’єднуємо digital-індустрію заради її розвитку, зростання, ствердження на світовому рівні. Всі ми — частина великого ЛUDCТВА, що є збірним поняттям інтелекту та досвіду суспільства. Кожен із нас є важливим у динамічному процесі вдосконалення світу digital.

Image
ЩО ТАКЕ МАРКЕТИНГ ЗА ЖИТТЄВИМ ЦИКЛОМ КЛІЄНТА?
Як знайти професійного SMM-ника, який допоможе масштабувати бізнес і скільки такий фахівець коштує бізнесу?
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *