Зустріч із власником дизайн-агенції, що розвивається, приносить у світ інсайти та рекомендації для тих, хто мріє створити свою справу. Таку зустріч ми реалізували у межах Ukrainian Digital Community з Дмитром Бойчуком – співзасновником Hexagon Agency. Розкрили ключові аспекти управління агенцією, боротьби з вигоранням та таємниці пасивного доходу. Все – у форматі інтерв’ю.
- Як вам вдалося побудувати одну з найуспішніших дизайн агенцій?
- Яка різниця в тому, коли ти просто дизайнер і працюєш під замовника та коли стаєш підприємцем, який є власником невеликої агенції?
- За що взятися в першу чергу при бажанні зростати?
- А в який момент спрацювало масштабування?
- Як керувати цим усім оркестром? Як боротися з вигоранням підлеглих, своїм вигоранням?
- Пасивний дохід – як це вийшло?
Як вам вдалося побудувати одну з найуспішніших дизайн агенцій?
Якщо коротко, то потрібно любити те, чим ви займаєтеся, а я до сьогоднішнього дня люблю займатися дизайном. Все почалося ще з університету, коли я познайомився з фотошопом. Тоді я почав робити афіші для вечірок і зрозумів, що так можна заробляти кошти. Це був як додатковий підробіток. У 2014-2015 році я зрозумів, що на афішах багато не заробиш, то почав більше цікавитися веб-дизайном, тому й влаштувався на роботу дизайнером. Я тоді звільнився з роботи інженера. У локальній студії чернівецькій один з співвласників, в якій я працював, запросив стати партнером напрямку дизайн, і так ми вдвох заснували Hexagon. Тоді через 2 роки вирішили, що Чернівці для нас є тісним містом, тому ми вирішили переїхати в Київ.
Яка різниця в тому, коли ти просто дизайнер і працюєш під замовника та коли стаєш підприємцем, який є власником невеликої агенції?
Зʼявляється відповідальність за людей, яких наймаєте. Ця відповідальність змушувала працювати більше, щоб виплатити заробітню плату іншим. Спочатку потрібно навчитися робити продакшн. Коли з’являються співробітники, то ти вчишся давати класно фідбек, а розвиток навички комунікації з клієнтом йде від початку. Наступний етап – найм першого проджект-менеджера.
За що взятися в першу чергу при бажанні зростати?
Добре роби – добре буде, бо воно все одно потім наздожене. Ми спершу позиціонували з моїм партнером спочатку себе як фрілансери, тобто влаштовувалися на роботу з Senior-зарплатою, але на дві роботи. Маржа моя була в тому, що я міг давати високої якості роботу двом компаніям, але собі платив як Senior, а Junior як Junior. Різниця між зарплатами була прибутком.
А в який момент спрацювало масштабування?
В нас працювало сарафанне радіо. Зараз ми відкрити відділ продажу, але він поки що не дає результатів.
Як керувати цим усім оркестром? Як боротися з вигоранням підлеглих, своїм вигоранням?
Тут моя мабуть трохи слабка сторона, але я пояснював кожен раз людям, на скільки це важливо і що це приносить нам нових клієнтів чи дизайнерів, які хочуть з нами працювати. Я почав себе запитувати, що я сьогодні НЕ ХОЧУ робити? Так я визначав, що мене менше надихає та точку свого розвитку.
Пасивний дохід – як це вийшло?
Якщо мова йде про цифри, то поїхати в Азію, купити фотоапарат та знімати будинок, то можна так зробити, попрацювавши 7 років плідно, жертвуючи хоббі, відпочинком, друзями. Але такого життя мені особисто мало, тому я шукаю наступні виклики і зараз працюю дизайнером в продуктовій компанії, розробляю Application і спостерігаю як Hexagon розвивається. Ми один раз в місяць збираємося та переглядаємо результати.
Це більше про надихання тих, хто там залишився, а ще даю свіжий погляд. Мені важливо знати, що відбувається там. І люди, які там працюють, щоб знали, до кого вони можуть звернутися, знали про мене. Але я відпустив все, бо я довіряю людям, які управляють Hexagon.
Завжди потрібно любити своїх клієнтів і дивитися на їхній бізнес, як на свій, розвиватися у цій сфері, якою ви займаєтеся, давати клієнтам більше, щоб вони вас рекомендували.