ЯК АГЕНЦІЇ ВИКОРИСТОВУЮТЬ ТЕХНОЛОГІЮ ШІ У СВОЇЙ РОБОТІ?

Віктор Гожий — digital-маркетолог, CEO агенції performance-маркетингу vluchno.io.

Якщо кількість створеного контенту за одиницю часу вища, ніж кількість кавових кружечків на робочому столі, то ймовірність знайти в цьому контенті щось цікаве дорівнює ймовірності знайти алмаз у стогу сіна

Підходи до створення контенту змінюються постійно. Декілька років тому бізнесам потрібно було інвестувати у відео й подкасти або замовляли на Fiverr озвучку своїх найбільш популярних статей. А сьогодні все, що нам потрібно — це передплата на декілька ШІ-сервісів, які можуть зробити те, на що раніше ми витрачали сотні, а інколи і тисячі доларів.

Нині агенції можуть швидко генерувати ШІ-креатив. У кожного є свої улюблені «AI-контент-машини», які здатні творити й не потребують відпочинку. Але, будемо відверті, ШІ-контент виглядає типово та бездушно, від чого намітився низхідний тренд його якості.

Пропоную розглянути, як ШІ поліпшує нашу роботу з контентом і як краще використовувати ці самі інструменти для оптимізації процесів. Все на прикладі ШІ-тулзів, які в агенції vluchno.io ми використовуємо майже щодня.

ChatGPT

Найпершим у списку буде ChatGPT, бо з нього все почалось і з ним ми всі поринули у світ генеративного контенту. Писати промпти інколи не вистачає снаги, тому ми його використовую разом з AIPRM for ChatGPT. там вже є більше ніж 4700 готових промптів для будь-якого різновиду роботи. Достатньо лише обрати тему і тип діяльності.

Втім, раджу не забувати редагувати тексти, що вам видає ChatGPT. Бо він страждає від феномену, який називається галюцинація. ШІ-модель може генерувати невірну інформацію, але піднесе її так, ніби вона є фактом.

До речі, я чув, що багато хто використовує ChatGPT для підбору ключових слів. Але, як на мене, для цього краще використовувати спеціальні інструменти. Такі як Semrush або Ahrefs. А ChatGPT зможе розширити їх синонімами і близькими за значенням словами.

Ще один вид діяльності, де ChatGPT допомагає — це написання коротких текстів оголошень для Google Ads. Раніше доводилося довго сидіти й вигадувати повноцінні за змістом фрази, щоб увійти в ліміт символів. А тут досить уточнити їхню кількість і майже миттєво отримати готовий результат.  

CopyLeaks

Наступний інструмент, який ми використовуємо, допомагає виявляти тих, хто використовує AI, як би це парадоксально не звучало. Цей інструмент здатний знаходити не тільки плагіат, але й ШІ-згенерований текст. CopyLeaks проганяє текст через свої алгоритми, виявляючи навіть найтонші сліди схожості.

Google змінював свої умови дуже багато разів. І навіть зараз, коли ним озвучено, що ми можемо використовувати якісний ШІ генерований контент, я вважаю, що цим не варто зловживати. Наші клієнти мають бути переконаними, що у майбутньому точно не отримають AI content ban, якщо Google раптово змінить свою політику. 

HeyGen

Як на мене, це справжня перлина для тих, хто шукає цінний тул у генерації відео. За допомогою алгоритмів штучного інтелекту, HeyGen може створювати різноманітні види відеоконтенту, використовуючи відео з аватарами, що розмовляють. Технічно, це досягається за допомогою глибокого навчання та обробки природної мови, що робить HeyGen одним з передових інструментів у своєму роді. 

Cohesive

Серед усіх ШІ інструментів, що я бачив, це наче якась фабрика AI контенту, де можна писати статті, пости в соціальні мережі, складати ланцюжки промо-листів, генерувати зображення… Але ми його використовуємо виключно для створення реалістичної озвучки штучним голосом (доступно дев’ять мов). Голоси звучать доволі реально, ніби слухаєш живу людину.

Wordtune і Grammarly

Wordtune це такий собі Grammarly на ШІ-стероїдах. А Grammarly + Wordtune це найкраще, що траплялось із людством. Обидва інструменти дуже корисні для написання текстів, але вони мають різні можливості та функції. Який із них краще для вас, залежить від ваших конкретних потреб та вподобань. Grammarly допоможе вам із граматикою, орфографією, пунктуацією та стилем тексту. А Wordtune це інструмент, який використовує штучний інтелект, щоб запропонувати альтернативні формулювання.

Midjoyrney

Останній тул у нашому списку — це Midjoyrney. Цей інструмент не просто допомагає нам створювати графіку для статей і соцмереж, він магічно «бачить» наші потреби та вміє втілювати їх у креативні та стильні зображення. Можу сказати що Midjoyrney став невіддільною частиною моєї творчої рутини, бо він допомагає мені створювати яскраві графічні елементи для медійних платформ. Що цікаво, мало хто знає, що в промптах можна використовувати додаткові параметри, щоб генерувати більш точні зображення.

Я думаю, якби Midjoyrney міг говорити, він би сказав щось на кшталт: «Я знаюсь на створенні фічерд-картинок до статей, як на своїх шести пальцях».


Наостанок можу сказати, що всі ці інструменти не просто автоматизують наші рутинні задачі, а й надають можливість більш творчо і стратегічно підходити до своєї роботи. Вони стали для нас ліпшими помічниками в створенні контенту.

Звертаючись до вас, я хочу надати кілька порад. 

  • По-перше, експериментуйте! Використовуйте інструменти з усією їхньою потужністю та відкривайте нові можливості. 
  • По-друге, не забувайте про баланс — штучний інтелект допомагає, але ваша творчість та стратегічний підхід залишаються ключовими. 
  • По-третє, читайте документацію до цих інструментів, бо тільки так ви зможете розкрити повністю їх потенціал.

Будьте відкритими до інновацій та поглиблюйте свої знання, а штучний інтелект стане вашим справжнім союзником у визначальних моментах вашої кар’єри.

Хочете долучитися до професійної спільноти digital-спеціалістів та власників агенцій, щоб мати змогу отримувати свіжу інформацію першими?
Заповнюйте заявку на вступ до Ukrainian Digital Community
digital-маркетолог, CEO агенції performance-маркетингу Vluchno, учасник UKrainian Digital Community
ПАСИВНИЙ ДОХІД НА БІЗНЕСІ У DIGITAL
Ефективні зустрічі: практичні поради для лідерів команд
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *