ЩО ТАКЕ МАРКЕТИНГ ЗА ЖИТТЄВИМ ЦИКЛОМ КЛІЄНТА?

Професійна спільнота, що об’єднує українських digital-спеціалістів та власників агенцій

Олексій Данченко, co-founder, COO omnichannel CDP (Customer Data Provider) eSputnik та email-редактор нового покоління Stripo. 

«Життєвий цикл клієнта» — звучить драматично. Щиро сподіваюся, що всі ваші потенційні покупці товарів та послуг щасливі та здорові, особливо в теперішній непростий час. Втім, як ви зрозуміли, тема цього блогу — маркетинг. Але живучість бізнесу від цього залежить безпосередньо.

Чому комунікувати з потенційними клієнтами треба з урахуванням того, що ми звикли називати їхнім життєвим циклом? Відповідь очевидна — всі люди дуже різні. Але якщо вони різні, то чому ми постійно намагаємося спілкуватися з ними однаково? І мова тут навіть не про вік чи стать, хоча враховувати ці показники вкрай важливо. Врешті решт, в одному місці покупки можуть робити і пенсіонерка, і студент. Ціннішим є те, чи постійними клієнтами цей студент або ця пенсіонерка залишаться.

Вірогідність продати незнайомцю набагато нижча, ніж наявному клієнту. Висновок закономірний — треба працювати з готовою базою покупців. За статистикою, 68% споживачів перестають купувати у компанії через відчуття того, що бізнес про них не піклується і не пам’ятає про них. І лише 14% йдуть безпосередньо через незадоволеність сервісом.

ЩО ТАКЕ МАРКЕТИНГ ЗА ЖИТТЄВИМ ЦИКЛОМ КЛІЄНТА?

Утримання клієнта (retention) — є головним чинником, який генерує дохід для бізнесу. Тому природно, що найбільша цінність в тому, щоб з людини, яка робить одноразову покупку  зробити постійного клієнта. І якраз тут важливо чітко уявляти життєвий цикл.

Давайте сегментуємо клієнтів на основі їхнього життєвого циклу. Всього типів покупців шість:

  • Потенційні (вони ж «ліди») — виявляють інтерес, але ще не робили покупок: вимагають особливого ставлення, щоб дозволити себе переконати.
  • Нові — здійснили першу покупку нещодавно, купівельні звички ще не сформувалися.
  • Разові — здійснили першу покупку, але не здійснили другу за час «купівельного циклу».
  • Активні — лояльні клієнти, які купують часто і регулярно: потребують постійного надання додаткової користі та оперативного вирішення їхніх проблем.
  • У відтоці — раніше активні та зі сформованими звичками, але такі, що пропустили щонайменше один купівельний цикл.
  • Сплячі — більше не купують, пропустили чотири купівельні цикли.

Такий вигляд має робота з клієнтом на різних етапах:

ЩО ТАКЕ МАРКЕТИНГ ЗА ЖИТТЄВИМ ЦИКЛОМ КЛІЄНТА?

Існує низка абсолютно необхідних маркетингових кампаній, які треба запускати час від часу і які діють на різних клієнтів із різним життєвими циклами. Зокрема, важливо ніколи не забувати про таке:

  • Нарощення кількості потенційних клієнтів (лідів): даємо знижки і демонструємо цінність, яку можемо принести.
  • Вітальні повідомлення: на етапі знайомства дякуємо за першу співпрацю, посилюємо переваги свого бренду та пропоуємо наступну покупку.
  • Знижки на річниці чи свята: це можуть бути також безкоштовні подарунки або персональне визнання.
  • Реактиваційні комунікації: для сплячих клієнтів або для тих, що у відтоці, робимо унікальні пропозиції та всебічно нагадуємо про себе.

І насамкінець, ще раз нагадаю про актуальність розуміння поведінки вашого клієнта — його стадій життєвого циклу. Для цього необхідно ретельно вираховувати інтервали між кожною покупкою. Бажаю всім у новому 2024 році скоротити цей інтервал до мінімуму.

Хочете долучитися до професійної спільноти digital-спеціалістів та власників агенцій, щоб мати змогу отримувати свіжу інформацію першими?
Заповнюйте заявку на вступ до Ukrainian Digital Community
Image
Cтежити за ЛUDCТВОМ

Ми об’єднуємо digital-індустрію заради її розвитку, зростання, ствердження на світовому рівні. Всі ми — частина великого ЛUDCТВА, що є збірним поняттям інтелекту та досвіду суспільства. Кожен із нас є важливим у динамічному процесі вдосконалення світу digital.

Image
Як прокачати свій відділ продажів: покрокова інструкція
ЩО КУПУЮТЬ ТА ЦІНУЮТЬ КЛІЄНТИ ЗА КОРДОНОМ?
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *