Якщо ваші клієнти недоотримують прибуток із контекстної реклами через блокування акаунту Merchant Center, пропонуємо дізнатися про неочевидні причини та способи їх виправлення.
Google Merchant Center — це платформа, необхідна для запуску товарної реклами Google Shopping та Performance Max. Під впливом збільшення конкуренції та зростання кількості недобросовісних рекламодавців, які реалізують заборонені товари, успішно пройти перевірку сайту для запуску торгової реклами з кожним роком стає все складніше.
Головним способом розблокування акаунту є запит на повторну перевірку. Та як її пройти?
Як Google перевіряє сайти?
- Боти сканують сайт і перевіряють інформацію по чек-листу: ставлять умовні плюси і мінуси вашому сайту, доки не наберете критичну масу мінусів. Автоматичний спосіб перевірки запускається після завантаження товарного фіда до Google Merchant Center, тому до цього етапу всі спірні моменти й помилки повинні бути виправлені.
- Ручна перевірка. Зважаючи на велику завантаженість модераторів, це відбувається за лічені хвилини і в інтересах зробити так, щоб всю основну інформацію (варіанти оплати, умови обміну/повернення, політику конфіденційності) можна було швидко знайти. Модератори також оцінюють швидкість завантаження сайту, наявність профілю на Google-картах, активність у соціальних мережах та присутність контактного номера на інших платформах.
- Якщо вам здається, що акаунт блокують несправедливо — зверніться в підтримку Google Ads. Це модератори вищого рівня, але попередні мають право надати зелене світло вашому магазину, а ці — ні. Лише розглядають скарги. Їх завдання розглянути ваше звернення та знову подати на позачергову перевірку або повернути вам на доопрацювання.
Якщо після кожного звернення ви виправляєте не всі помилки і сподіваєтесь що без того зможете пройти перевірку, це може ускладнити подальшу успішну модерацію.
Неочевидні порушення
На основі власного реалізованого кейсу розблокування акаунту можу виокремити кілька головних порад:
- Під час оформлення замовлення покупець повинен мати можливість відмовитися від уточнення замовлення телефоном. Тож не забувайте про галочку «Не дзвоніть мені».
- Ціна на сайті у жодному разі не повинна відрізнятися від тої, яку ви вказуєте у рекламі.
- Потрібно постійно покращувати фід даних, оптимізуючи обов’язкові атрибути «Tittle» та «Description» і бажано додавати нові.
- Якщо ви пропонуєте знижки чи акції, але фактично їх немає, це може бути порушенням, що призведе до санкцій.
- Номер та електронна пошта не повинні бути на інших сайтах, на яких є вже реклама Google. Кожен сайт повинен мати свій унікальний номер.
- Співробітники Google не мають можливості взаємодіяти з посиланнями на месенджери, натискання на іконки може призвести до неправильного відображення сторінки.
Кожен випадок взаємодії із перевіркою має унікальний контекст. Сподіваюся, ці поради стануть вам у нагоді. В роботі з Google Merchant Center потрібно бути максимально уважними до деталей і бути готовими до оперативного виправлення порушень.