ГОЛОВНІ ТРЕНДИ СУЧАСНОГО UX-ДИЗАЙНУ

Віталій Фрідман — UX Lead, засновник та головний редактор SmashingMag

На тематичному інтерв’ю із учасниками спільноти Ukrainian Digital Community мене запитали про ключові тренди у UX-дизайні, які матимуть вплив на його розвиток до кінця поточного десятиліття. Звісно, як і будь-який професіонал, я постійно над цим замислююся. Для себе я виокремив три головні напрямки. По-перше, це — штучний інтелект. По-друге — те, що я називаю сталим UX. І, по-третє, — поняття інклюзивного дизайну. Про це і хочу поговорити у цьому короткому блозі.

Отже, ШІ

Штучний інтелект — це, безперечно, перше, що приходить на думку, коли мова йде про тренди в дизайні. Але пропоную бути чесними із собою. Користуватися дизайнеру ШІ зараз — справжній клопіт. Ні, я не є скептиком. Але сам спосіб, у який ми взаємодіємо з ШІ, є дивним і заплутаним. Сьогодні ми спілкуємося із ним за допомогою звичайного тексту, а це не є надто зручним.

Мені здається, дуже швидко інтерфейс популярних сервісів ШІ, таких як Midjorney, оптимізується. Як? Я є прибічником останнього віяння у системах інтерфейсів, що використовують поняття «температури». Уявіть, що у творчості, як і у кімнаті, ця температура існує. І ви можете регулювати її потужність так само, як це робить пульт від кондиціонеру. Ви зможете на власний розсуд впливати на рівень абстракції, який задіює ШІ, легко регулючи датчик. 

Окрім того, очевидно, що зараз вкрай не вистачає функції масок, завдяки яким можна покращувати не все зображення, а лише його окремі фрагменти. І це лише кілька прикладів, як система вже завтра буде адаптуватися під запит людини-дизайнера. 

Сталий UX

Сталий розвиток — це концепція, яка передбачає, що зростання економіки та технологій повинно відбуватися без шкоди для середовища та із забезпеченням високого рівня життя для сучасних та майбутніх поколінь. Цю концепцію нині декларують найбільші корпорації світу. Технологічні також. Але до чого тут UX?

Це дуже просто пояснити. Якщо ваш UX неефективний, людина, яка користується інтерфейсом, буде витрачати на виконання будь-якої задачі набагато більше ресурсу: більше втрат власного часу та більше втрат електроенергії. А тепер уявіть цей процес у глобальному масштабі. Марнотратство є колосальним. Впровадження принципів сталого UX має вирішити цю проблему на планетарному щаблі. Ця ціль сьогодні лунає на рівні провідних компаній та урядів найрозвиненіших країн.

ГОЛОВНІ ТРЕНДИ СУЧАСНОГО UX-ДИЗАЙНУ

Інклюзивний дизайн

Дизайн найближчого майбутнього має врахувати потреби кожної окремої людини. Найпростіший приклад — це проблеми, з якими стикаються шульги. Наш світ від автомобільного крісла до холодильника спроєктований для правшів, бо їх за статистикою 90%. 

А як нам оптимізувати дизайн під потреби людей з інвалідністю? А як щодо дизайн-рішень для дітей різного віку? Бодай більше, сучасні діти взагалі користуються інтерфейсами зовсім не так, як ми, дорослі, бо сприймають інформацію інакшим способом. Ми маємо передбачити і це.

Ми звикли думати, що UX — це універсальна річ. Але я так не вважаю. Я переконаний, кожен користувач заслуговує на рішення, яке максимально задовольняє саме його запити. У цьому і є суть інклюзивності.

Насамкінець, я хочу подякувати ЛUDCТВУ за розмову, яка відбулася. Те, що я згадав у цьому блозі — лише початок нашої цікавої дискусії, яка доступна підписникам спільноти. Тож, приєднуйтеся до UDC! Переконаний, ми ще не раз поспілкуємося.

Хочете долучитися до професійної спільноти digital-спеціалістів та власників агенцій, щоб мати змогу отримувати свіжу інформацію першими?
Заповнюйте заявку на вступ до Ukrainian Digital Community
Професійна спільнота, що об’єднує українських digital-спеціалістів та власників агенцій
Як розблокувати Google Merchant Center у 2024 році?
Трендові автоворонки 2024 року
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *