Заборона таргетованої реклами в ЄС у Facebook та Instagram: причини та наслідки

Професійна спільнота, що об’єднує українських digital-спеціалістів та власників агенцій

Потрібно розуміти, що 80% доходу Facebook — це реклама від великих рекламодавців з бюджетами від 200 000 євро, тому вони точно так просто від неї не відмовляться.

Валерія Тернова, менторка напрямку Target ads., власниця компанії з налаштування реклами для е-ком з гарантією ROAS, навчає власників бізнесу та фрілансерів таргетованій рекламі. Має 9.5-річний досвід у сфері маркетингу та продажів.
Заборона таргетованої реклами в ЄС у Facebook та Instagram: причини та наслідки

Що відбулося?

Згідно з офіційними джерелами*, компанія Meta (відома раніше як Facebook) може отримати великий штраф у розмірі до 4% свого світового обороту через порушення правил щодо захисту даних. Норвезький регулятор даних висловив це попередження.

Європейська Рада з захисту даних прийняла рішення наслідувати поради регулятора даних Ірландії, де розташована головна штаб-квартира Meta. Згідно з цим рішенням, може бути введена постійна заборона на використання так званої «поведінкової реклами» компанією.

Це означає, що Meta може бути обмежена у можливості використовувати специфічний тип реклами на своїх платформах, таких як Facebook та Instagram. Заборона поширюється не лише на Норвегію, але і на всі 30 країн Європейського Союзу та Європейської економічної зони, включаючи і ті, які не є членами ЄС.

Що тепер буде?

Без паніки.

Перш за все варто розуміти, що це не Meta вирішили не крутити рекламу та продавати підписки за акаунт без реклами. Це European Data Protection Board та закони про захист персональних даних, закони по кібербезпеці  їх змушують робити.

Також треба розуміти, що 80% доходу Facebook — це реклама від великих рекламодавців з бюджетами від 200 000 євро, тому вони точно так просто від неї не відмовляться! Підписка — це компроміс або альтернатива проти повної заборони таргетованої реклами, умови якої оговорювались з EDPB.

Нижче цитую офіційне джерело компанії Meta.

Заборона таргетованої реклами в ЄС у Facebook та Instagram: причини та наслідки

Які геолокації наразі підпадають під обмеження?

Країни ЄС та Європейської економічної зони: Австрія, Бельгія, Болгарія, Хорватія, Кіпр, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Греція, Іспанія, Нідерланди, Ірландія, Литва, Люксембург, Латвія, Мальта, Німеччина, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Швеція, Угорщина, Італія, Ісландія, Кіпр, Ліхтенштейн, Норвегія.

Що думають мої колеги-таргетологи про наслідки?

  • Виросте ціна за підписника, навіть якщо охочих купити підписку буде не багато. З 2018 року зберігається тенденція росту ціни за підписника. Та ще ні разу не падала на жодній з платформ. Будь-яка мікрозміна в політиці реклами за останній рік давала ріст ціни підписника.
  • Зараз реклама нативна в своїй більшості. Звісно Meta буде намагатись утримувати рекламодавців на своїх платформах. Можуть змінитись правила ротації реклами, частота показів реклами або, за аналогією з Youtube, включення реклами у контент.
  • Рекламу продовжать купувати. Не можна вважати, що ніхто не буде купувати платну підписку без реклами, оскільки менталітет європейців саме про захист персональних даних дуже відрізняється від нашого, а ціна в 10-13 євро — це 1-2 чашки кави.
  • Збільшиться інтерес до реклами у блогерів.

Чи варто очікувати це в Україні?

Оскільки це тільки тестується і є нововведенням, то в Україні цих змін поки можна не очікувати. Знову ж таки, це ініціюється не компанією Meta, а EDPB, яка не розповсюджує свою роботу на нашу територію.

Коли очікувати зміни?

Платну підписку планують почати вводити в листопаді.

З коментарів в Instagram — пишуть, що таргет активно працює в Норвегії, хоча пару місяців там була вже тимчасова заборона на таргетовану рекламу. Від моменту оголошення до моменту офіціального повного введення в роботу проходить 2-6 місяців зазвичай.

Статтю написано на основі аналітичного дослідження офіційних джерел та власного професійного досвіду.

Важливо, що навіть якщо Facebook оголосив про можливе впровадження платної підписки для користувачів, щоб врегулювати проблеми з судовими позовами від Європейського органу з захисту даних (EDPB), наразі ця система ще не діє. Теоретично, це може бути своєрідною маніпуляцією компанії, але експерти вже звикли до таких заяв і чекають на реальне впровадження нововведень, щоб оцінити їхні наслідки.

Джерела даних для формування матеріалу:


Хочете долучитися до професійної спільноти digital-спеціалістів та власників агенцій, щоб мати змогу отримувати свіжу інформацію першими?
Заповнюйте заявку на вступ до Ukrainian Digital Community
Image
Cтежити за ЛUDCТВОМ

Ми об’єднуємо digital-індустрію заради її розвитку, зростання, ствердження на світовому рівні. Всі ми — частина великого ЛUDCТВА, що є збірним поняттям інтелекту та досвіду суспільства. Кожен із нас є важливим у динамічному процесі вдосконалення світу digital.

Image
Ціна уваги: інструкція покупки реклами у блогерів
Звільнятися чи ні? Незвична відповідь
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *