Ми звикли користуватися можливостями Google: шукати потрібну інформацію, листуватися, зберігати файли, зустрічатися на відеоконференціях. Google Карти — також частина нашого повсякденного життя. Завдяки цьому безкоштовному картографічному сервісу ми прокладаємо маршрути, дізнаємося про стан доріг та затори, переглядаємо панорами вулиць і, звісно, знаходимо пам’ятки, ресторани, готелі, магазини, музеї, стадіони. А ще — читаємо про них відгуки.
А як використати Google Карти для бізнесу? У цьому блозі я спробую розповісти, як можна застосувати інформацію, яку надає сервіс, щоб краще зрозуміти вашу цільову аудиторію.
Навіщо взагалі аналізувати цільову аудиторію?
Аналіз цільової аудиторії допомагає визначити потреби ваших клієнтів, щоб зробити ваш бізнес більш для них корисним.
Сегментація аудиторії підвищить ефективність рішень.
Детальне розуміння того, хто саме є вашим споживачем, дозволить уникнути непотрібних витрат на рекламу. Також, завдяки цьому, ви зможете знайти корисні інсайти щодо каналів комунікації, розширення асортименту або додавання нових послуг.
Чим можуть бути корисними саме Google Карти?
Основну користь можна отримати з аналізу профілів та відгуків. Якщо у вас вже є розуміння портретів цільової аудиторії, ви можете переглянути відгуки про ті місця та заклади, які вони відвідують, дізнатися, чим ще ці люди цікавляться. Ця ж інформація допоможе і при аналізі ваших прямих конкурентів: чому їхні клієнти до них лояльні, або, навпаки, з яких причин клієнтура від них йде.
Важливо зрозуміти характер відгуків, їхнє емоційне забарвлення, запити людей та складності, з якими вони стикаються. Наприклад, клієнт описує свій досвід взаємодії з агенцією конкурента. Йому все подобається: і команда, і сервіс. Але він жаліється на відсутність можливості прямої комунікації із власниками. Отже, якщо у вас з’явиться така функція — це може стати конкурентною перевагою.
Як ще можна використати отриману інформацію?
Знаючи місця, які відвідують ваші клієнти, ви можете налаштувати рекламу з використанням геолокації в пошукових системах та соціальних мережах. Такі можливості надають Google, Facebook, Instagram, тощо. Ваші оголошення будуть демонструватися тим, хто відвідує певні місця або навіть знаходиться в них. Наприклад, ви зможете напряму звернутися до найбільш платоспроможної аудиторії, яка відвідує коворкінги або ж розважальні центри.
Які можуть виникнути складності?
Насамперед — це підроблені відгуки. На жаль, багато компаній вдаються до подібної тактики. Як правило, це дуже легко визначити: коли одна й та сама людина залишає відгук про агенцію в одному місті й у той же час пише, як вона відвідала трубопрокатний завод в іншому — це відразу викликає скепсис. Таким відгукам довіряти не можна і брати їх до уваги під час аналізу цільової аудиторії, відповідно, теж. Наявність лише позитивних відгуків, які створені з порожніх профілів також, зазвичай, свідчить, що вони не відповідають дійсності.
Друга складність — банальна відсутність даних. У певних нішах може бракувати інформації. Втім, це також може дати поживу для роздумів. Наприклад, ви зробите висновок, що ваша цільова аудиторія досить консервативна в плані технологій і не користується сервісом Google Карти або інтровертивна та не бажає ділитися своїми враженнями.
Чи можуть Google Карти замінити інші джерела інформації?
Google Карти дозволяють знайти нові підходи під час аналізу цільової аудиторії. Однак, це лише один з інструментів, який я рекомендую використовувати в комплексі з іншими методами.
Google Карти не замінять живого спілкування з вашими потенційними клієнтами.
Також потрібно розуміти, що дані на Google Картах оновлюються постійно і, відповідно, ви маєте тримати руку на пульсі та оперативно реагувати. Це особливо важливо сьогодні — у час, коли зміни відбуваються дуже швидко. До речі, кожен з нас може покращувати сервіс Google Карти. Головне — не лінитися залишати відгуки. Наприклад, якщо UDC приносить вам користь, обов’язково напишіть про це за цим посиланням.