Нішування у сфері SMM: що, як і для чого?

Професійна спільнота, що об’єднує українських digital-спеціалістів та власників агенцій

Матеріал публікації сформовано на основі тематичної зустрічі в Ukrainian Digital Community із Дариною Лотковою — Head of Kukurudza Agency.

Бізнес від SMM-спеціаліста вимагає дуже багато. Всі очікують, що SMM-ник — людина, яка і текст може зробити, і таргет запустити, і в діректі продати, і стратегію запланувати, і в офісі поприбирати та і оплату не стане вимагати за весь комплекс робіт надто високу.

Причиною цього є демпінгований ринок та нерозуміння, що підрозділ SMM насамперед — це відділ маркетингу. Так, він робить «відосики», але виключно на основі завдань бізнесу. Щоб після запуску 15-секундного ролику рівень продажів зріс у розмірі Х5 від річного обороту, варто цей ролик спочатку «зашити» у воронку і, як мінімум, знати переконливу відповідь на питання: «А для чого нам це»?

І до чого нам нішування?

Неможливо бути експертом у таргетованій рекламі, створенні текстового контенту, налагодженні системи продажів, зйомки та монтажу відеоконтенту водночас.

Передусім від відсутності нішування страждає клієнт. Він хоче, щоб про його продукт чи сервіс розповідали справжні експерти. А для цього потрібно глибше занурюватися в деталі. 

І мова не лише про професії в SMM, а й про власне специфіку ніші. Рілзмейкер, який два роки генерував контент для стоматологій чи косметичних клінік, матиме складнощі на проєктах з е-комерс — і навпаки.

Нішування дає змогу покращити результати на проєкті. Це — страхування якості та запорука досягнення сформованих цілей.

У Kukurudza Agency ми працюємо із проєктами за наступною схемою:

Нішування у сфері SMM: що, як і для чого?

Кожен керівник проєкту має більш глибокі знання у конкретних сферах та може надати консультаційну підтримку команді. Ми працюємо переважно у категоріях одягу, медицини та навчання. Олександра, наприклад, керує у нас медичним напрямком. Вона постійно комунікує із лікарями, розуміє складні терміни (іноді на на латині), а також знається на тому, як побудована галузь з середини. У результаті ми маємо постійний потік клієнтів у цій ніші, оскільки глибоко розуміємося в ній.

Нішування у сфері SMM: що, як і для чого?

Куди раджу нішуватися в 2024?

  • SMM-візуал
  • UGC-кріейтінг
  • рілзмейкінг
  • комʼюніті-менеджмент
  • таргет та просування
  • сторізмейкінг

Це — основні напрямки, які наразі набирають неабиякої популярності. Щоб визначити, що саме підходить вам, рекомендую скористатися системою SWOT-аналізу для оцінки сильних і слабких сторін, а також можливостей і загроз.

Основна проблема: якщо ви не знаєте, як працюють алгоритми та маркетинг у соціальних мережах в цілому, ви не можете стати якісним спеціалістом у жодному з напрямків SMM.

Чому нішеві спеціалісти більш вигідні бізнесу?

По-перше, це впевнена гарантія якості. По-друге, мінімізація ризиків. І, по-третє, кращий фінансовий результат. 

За допомогою нішевих спеціалістів бізнес може закрити свою точкову потребу на високому рівні, не переплачуюючи за додаткові функції. Наприклад, коли маленький салон краси шукає професійну допомогу, їм може знадобитися лише контент-маркетолог, який буде приходити, створювати та упаковувати контент без залучення всього штату. І це буде більш ефективно, аніж найняти одну людину, яка зголоситься робити ВСЕ, але нічого з переліку не зможе виконати якісно.

Успішна SMM-стратегія вимагає спеціалізації та глибокого розуміння конкретної галузі. Це допоможе покращити співпрацю та досягти вищих результатів.

Хочете долучитися до професійної спільноти digital-спеціалістів та власників агенцій, щоб мати змогу отримувати свіжу інформацію першими?
Заповнюйте заявку на вступ до Ukrainian Digital Community
Image
Cтежити за ЛUDCТВОМ

Ми об’єднуємо digital-індустрію заради її розвитку, зростання, ствердження на світовому рівні. Всі ми — частина великого ЛUDCТВА, що є збірним поняттям інтелекту та досвіду суспільства. Кожен із нас є важливим у динамічному процесі вдосконалення світу digital.

Image
ЯК ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ ПРО ВАШУ ЦІЛЬОВУ ЗАВДЯКИ GOOGLE КАРТАМ?
БІЗНЕС-МОДЕЛЬ DIGITAL-АГЕНЦІЇ: ЧИ МОЖЛИВО ЗРОСТАТИ ЗАРАЗ?
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *