Ваш канал Telegram — це ваш актив. Ви завжди зможете його продати, якщо запропоновані умови вас зацікавлять.
Богдан Тимощук, експерт в Telegram, має власну сітку каналів з аудиторію понад 3 000 000
Якщо ви читаєте цей блог, з великою вірогідністю ви дізналися про нього саме з Telegram. Нині у цьому месенджері можна створити повноцінний бізнес. При чому зараз тут існує багато перспективних ніш, старт у яких не потребує великих початкових інвестицій. У цій короткій статті я розкажу про те, що знаю з власної практики.
Отже, ми вже таке бачили неодноразово. Коли в інтернеті з’являється популярний майданчик, з’являються і фахівці, які у ньому заробляють. Іноді навіть виникають нові професії. Вже зараз у Telegram працюють контент-мейкери та креативники. Тут пропонуються медійні послуги с просування. Окремі знавці розказують, як покласти сюди трафік з тік-току чи ютубу. І, нарешті, головні зірки прямо зараз — розробники ботів та сервісів аналітики. Цього критично не вистачає і попит на такі послуги шалений.
Але найочевидніший напрям для ваших зусиль — це створити власний канал. Так, з кожним днем каналів більшає, але по-справжньому якісних ще й досі не вистачає. Telegram — безумовний тренд сьогодення. Тут хочуть бути присутніми корпорації, бренди, політики. Всі вони все більше витрачають бюджетів на рекламу у Telegram. І доля таких витрат у найближчий час буде лише зростати.
На даному етапі розвитку, інвестиції в Telegram за правильної стратегії можуть окупитися за 3-6 місяців. Більш того, якщо все зробити правильно, канал зможе приносити вам стабільний прибуток ще 5-10 років. Головними джерелами генерації доходу є наступні напрямки:
- пряма реклама
- нативна реклама
- консультації
- освітні проєкти
- партнерства
Головне, що вам обов’язково треба розуміти, ваш Telegram — це ваш актив. Ви завжди зможете його продати, якщо запропоновані умови вас зацікавлять.
Ми з партнерами маємо успішний кейс запуску каналу @Вакансич — маркетплейсу для пошуку роботи та спеціалістів. Ми продумали стратегію розвитку каналу, проаналізували конкурентів і зрозуміли, як зробити краще за них, створили та протестували біля 20 рекламних креативів. За три місяці вклали 2 млн. грн. Завдяки цьому залучили 275 000 підписників. Перша половина з них до нас прийшла з інших Telegram-каналів, а друга — з Tik-Tok.
Станом на зараз ми стабільно заробляємо на продажах реклами та на публікації вакансій. Наші інвестиції окупилися за 4 місяці і 21 день. У підсумку зазначу, що сьогодні ще можна зайти в Telegram з бізнес-проєктом за відносно невеликі кошти. Безумовно, чим далі, тим більше буде зростати поріг входу. Тож головна моя порада буде дуже простою: не гайте часу!