Колись я водив авто виключно сам. А потім зрозумів, що їздити з водієм набагато вигідніше. Адже в той час, коли я на пасажирському сидінні, я можу працювати або ж відпочивати. Деякі мої друзі-підприємці турбуються про конфіденційність. Але на це є проста відповідь з трьох букв: NDA або договір про нерозголошення.
Олексій Роніс, серійний підприємець
Іноді я згадую такий мем. Батько-білка показує сину-білці бігове колесо, турботливо кладе йому лапку на плече і каже: «Колись все це буде твоє». Чи таке майбутнє ми готуємо для себе і своїх спадкоємців? Мабуть, ні. Що ми з цим можемо зробити? Правильно! Навчитися делегувати! Про це і поговоримо.
Почну з особистого прикладу. Колись я водив авто виключно сам. А потім зрозумів, що їздити з водієм набагато вигідніше. Адже в той час, коли я на пасажирському сидінні, я можу працювати або ж відпочивати. Деякі мої друзі-підприємці турбуються про конфіденційність. Але на це є проста відповідь з трьох букв: NDA або договір про нерозголошення. Повірте, це працює.
Так само, як і водія, можна найняти особистого асистента. Але для цього всім раджу провести діагностику і відповісти на прості питання, щоб зрозуміти, чи взагалі вам це потрібно. Вас переповнюють ідеї, але не вистачає ресурсу їх втілювати? Ви постійно жертвуєте дозвіллям заради роботи? Вас дратують дрібниці і ви постійно в запарі? Якщо відповідь — «так», сміливо читайте далі.
Які асистенти бувають?
Тут все просто:
- особистий, що робить за вас персональні задачі, наприклад, купує квитки на відпочинок
- бізнесовий, що виконує корпоративні функції, зокрема, готує презентації чи веде календар
- універсальний, що поєднує і те, і те
В мене накопичився досвід в наймі асистентів. І тому навіть склалася певна класифікація. Слова мають свою специфіку, але вони, як на мене, точні. Отже типи асистентів є такі:
- Шилодупі: людина надактивна, але із складнощами у фокусуванні на конкретній задачі
- Стільцедупі: працьовиті, цілеспрямовані, сфокусовані, але не надто швидкі та проактивні
- Хитродупі: ті, що постійно вигадують, як самим задачу комусь делегувати (і насправді це не завжди є поганою рисою)
Я працюю з усіма типами. Але використовую їхні здібності у правильному руслі. З шилодупих виростають партнери. Хитродупі прекрасні в продажах. А стільцедупі найкраще пораються з тим що їм власне делегували — це гарні бухгалтери, розробники, закупівельники.
Асистенту можна передоручити +100500 задач, тут ви обмежені лише власною лінню, але я зазвичай фокусую помічника на таких напрямках:
- підготовка презентацій
- ведення календаря
- SMM
- робота з таблицями
- огранізація подорожей
- написання оголошень
- організація дозвілля
- опрацювання первинної документації
- продзвон котрагентів
- попередній аналіз ринку
- виконання особистих доручень
- протоколювання зустрічей
- привітання близьких та партнерів
- особисті покупки
Насамкінець, згадаю про ті напрямки, які делегувати не варто. Перш за все, це побудова взаємостосунків всередині компанії — це виключно ваша прерогатива. Не раджу доручати найм топів. Стратегія — також ваш обов’язок. У персональній сфері залиште сімейні справи собі. Очевидно, не треба делегувати спорт і хобі. І особливо — секс.