Як білка в колесі або секрети делегування

Колись я водив авто виключно сам. А потім зрозумів, що їздити з водієм набагато вигідніше. Адже в той час, коли я на пасажирському сидінні, я можу працювати або ж відпочивати. Деякі мої друзі-підприємці турбуються про конфіденційність. Але на це є проста відповідь з трьох букв: NDA або договір про нерозголошення.

Олексій Роніс, серійний підприємець

Іноді я згадую такий мем. Батько-білка показує сину-білці бігове колесо, турботливо кладе йому лапку на плече і каже: «Колись все це буде твоє». Чи таке майбутнє ми готуємо для себе і своїх спадкоємців? Мабуть, ні. Що ми з цим можемо зробити? Правильно! Навчитися делегувати! Про це і поговоримо.

Почну з особистого прикладу. Колись я водив авто виключно сам. А потім зрозумів, що їздити з водієм набагато вигідніше. Адже в той час, коли я на пасажирському сидінні, я можу працювати або ж відпочивати. Деякі мої друзі-підприємці турбуються про конфіденційність. Але на це є проста відповідь з трьох букв: NDA або договір про нерозголошення. Повірте, це працює.

Так само, як і водія, можна найняти особистого асистента. Але для цього всім раджу провести діагностику і відповісти на прості питання, щоб зрозуміти, чи взагалі вам це потрібно. Вас переповнюють ідеї, але не вистачає ресурсу їх втілювати? Ви постійно жертвуєте дозвіллям заради роботи? Вас дратують дрібниці і ви постійно в запарі? Якщо відповідь — «так», сміливо читайте далі.

Які асистенти бувають? Тут все просто:

·   особистий, що робить за вас персональні задачі, наприклад, купує квитки на відпочинок;

·   бізнесовий, що виконує корпоративні функції, зокрема, готує презентації чи веде календар;

·   універсальний, що поєднує і те, і те.

В мене накопичився досвід в наймі асистентів. І тому навіть склалася певна класифікація. Слова мають свою специфіку, але вони, як на мене, точні. Отже типи асистентів є такі:

Шилодупі: людина надактивна, але із складнощами у фокусуванні на конкретній задачі.

Стільцедупі: працьовиті, цілеспрямовані, сфокусовані, але не надто швидкі та проактивні.

Хитродупі: ті, що постійно вигадують, як самим задачу комусь делегувати (і насправді це не завжди є поганою рисою).

Я працюю з усіма типами. Але використовую їхні здібності у правильному руслі. З шилодупих виростають партнери. Хитродупі прекрасні в продажах. А стільцедупі найкраще пораються з тим що їм власне делегували — це гарні бухгалтери, розробники, закупівельники.

Уривок із зустрічі в Ukrainian Digital Community

Асистенту можна передоручити +100500 задач, тут ви обмежені лише власною лінню, але я зазвичай фокусую помічника на таких напрямках:

 • підготовка презентацій
 • ведення календаря
 • SMM
 • робота з таблицями
 • огранізація подорожей
 • написання оголошень
 • організація дозвілля
 • опрацювання первинної документації
 • продзвон котрагентів
 • попередній аналіз ринку
 • виконання особистих доручень
 • протоколювання зустрічей
 • привітання близьких та партнерів
 • особисті покупки

Насамкінець, згадаю про ті напрямки, які делегувати не варто. Перш за все, це побудова взаємостосунків всередині компанії — це виключно ваша прерогатива. Не раджу доручати найм топів. Стратегія — також ваш обов’язок. У персональній сфері залиште сімейні справи собі. Очевидно, не треба делегувати спорт і хобі. І особливо — секс.

Ця стаття написана за мотивами закритої тематичної зустрічі в Ukrainian Digital Community. На ній Олексій також розповідає про інструменти делегування: такі як «ДАМП МОЗГУ», «КОМУТАТОР», «ДЕСЯТИНА».
Якщо хочете дізнатися більше, заповніть заявку на вступ  та ставайте до ЛUDCТВА.
Побачимося вже там!

Професійна спільнота, що об’єднує українських digital-спеціалістів та власників агенцій
Попередній запис
YouTube-канал для лідів, а не для кількості переглядів
Наступний запис
Звідки гроші в Telegram: покроковий план заробітку
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *