Як знайти професійного SMM-ника, який допоможе масштабувати бізнес і скільки такий фахівець коштує бізнесу?

Founder рекрутингової агенції Digital Hiring, що спеціалізується на вакансіях IT&Digital, co-founder HR-agency Best Head, ex-HRD компаній Ельдорадо та Цитрус

Наталія Фольгіна, Founder рекрутингової агенції Digital Hiring, Co-founder HR-agency Best Heads, учасниця Ukrainian Digital Community

Більше 65 % населення планети є користувачами соціальних мереж і з кожним роком цей показник тільки росте. Саме тому для власників бізнесів різного масштабу соціальні мережі є справжнім клондайком можливостей масштабування та росту своєї компанії, з прямим впливом на впізнаваність бренду та збільшення продажів. 

Щоб досягти необхідних бізнесу кількісних та якісних показників в роботі з соціальними мережами, дуже важливо знайти однодумця у цій справі — професійного SMM-ника.

А ви знаєте, який саме SMM-спеціаліст вам потрібен?

Базово — SMM-спеціаліст є маркетологом, який відповідає за просування компанії у соціальних медіа.

Основний напрямок діяльності SMM менеджера — це створення та ведення облікових записів компанії або бренду в популярних соцмережах (Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Twitter, LinkedIn тощо, залежно від типу бізнесу, його цільової аудиторії та стратегії просування).

Cеред найбільш розповсюджених підвидів SMM ми б виділили: 

 • SMM-копірайтер — це копірайтер, який заточений під певне позиціонування бренду, розуміє цільовий портрет аудиторії та спілкується з нею однією мовою, що задає загальну стилістику, колірну гаму, займається повністю оформленням картинок або фото, якщо ваш бізнес фокусується на етстетиці, візуальному сприйняттю товарів. 
 • SMM-ник, який вміє налаштовувати рекламу. Часто налаштування таргетованої реклами, іноді і контекстної, входить в зону відповідальності SMM-ника
 • SMM-сторісмейкер або сторітейлер. Мета діяльності цього спеціаліста — бути ближче до підписників або залучати нових юзерів до відкритого живого діалогу. 
 • SMM-менеджер — це контент-менеджер, який створює стратегію просування бренду в соціальних мережах, прописує покроковий план реалізації, а також видимість компанії в соцмережах, будує її tone of voice там, розробляє стилістику, навігацію, рубрики під певні запити ЦА, регулярно оновлює та наповнює їх.
 • SMM-стратег впроваджує свою діяльність на основі заздалегідь проаналізованого ринку конкурентів та виведення УТП для користувачів. Він відповідає на питання: чим компанія унікальна та в чому буде найбільш впізнаваною?
 • SMM-аналітик. Його роль у баченні та якісній зміні вузьких місць, які створюють перепону в рості та масштабуванні бізнесу через соцмережі. Таких фахівців компанії запрошують коли мають якість проблеми з просуванням, якістю залучення ЦА чи конвертації її в клієнтів.

Звичайно, ця класифікація умовна і в більшості компаній всі ці функції закриває 1 або декілька фахівців.

То що ж зазвичай вміють і роблять SMM-ники?

Професія SMM передбачає повне управління та координацію просування компанії та її продуктів у соціальних мережах. Таким чином, в обов’язки цього фахівця входять наступні завдання:

 • обирає найбільш релевантні платформи, реєструє на них офіційні акаунти компанії, бренду чи конкретного продукту,  готує стратегію просування і працює над концепцією груп і спільнот;
 • готує контент самостійно або доручає ці завдання іншим фахівцям: копірайтерам, контент-менеджерам тощо;
 • готує та проводить різноманітні SMM-заходи, наприклад, запуск вірусних кампаній, організація акцій, конкурсів, розіграшів та інших заходів для залучення підписників;
 • організовує крос-маркетингові заходи з іншими компаніями чи брендами (наприклад, взаємні репости) та співпрацює з відомими блогерами та лідерами думок;
 • налаштовує таргетовану рекламу; 
 • аналізує результати проведених компаній та оцінює ефективність обраної стратегії за різними критеріями; 
 • формує бюджет і погоджує його з топ-менеджером (керівником відділу маркетингу), наприкінці кампанії SMM-менеджер готує звіт про її результати з детальною інформацією про проведені активності та витрачені на них кошти; 
 • комунікує з цільовою аудиторією, забезпечує зворотній зв’язок через відповіді на повідомлення та коментарі під постами;
 • модифікує та відстежує всю інформацію, яку користувачі публікують на сторінках спільнот;
 • працює зі скаргами, неправдивою інформацією та іншими негативними відгуками.
Як знайти професійного SMM-ника, який допоможе масштабувати бізнес і скільки такий фахівець коштує бізнесу?

Як оцінити рівень професіоналізму SMM-спеціаліста?

Пошук досвідченого SMM-менеджера може бути непростим завданням, оскільки вимоги до них іноді суттєво відрізняються в різних компаніях. Загалом, розглядаючи резюме кандидата на посаду SMM-менеджера, варто звернути увагу на наступне:

 • Практичні приклади. Розумними критеріями оцінки тут є якість контенту, грамотність стратегії та контент-плану, точність аналітики тощо.
 • Інструменти. Досвідчений фахівець з маркетингу в соціальних мережах знає і володіє багатьма сучасними сервісами для створення і редагування контенту, збору/аналізу даних та інших завдань, необхідних для його роботи. 

Якщо ви вивчили всі фактори, але не змогли дати однозначну оцінку кандидату, тестове завдання допоможе вам вирішити цю проблему.

Для оцінки якості послуг SMM-маркетолога зазвичай користуються показниками:

 • Кількість підписників. 
 • Охоплення. 
 • Переходи за посиланнями. 
 • Залученість. 

Які типи співпраці з SMM-никами існують на ринку праці?

 • Фріланс
 • Агенції
 • Іn house

Фріланс

Перевага в тому, що можна знайти спеціаліста за невеликі кошти і отримати якісно зроблену роботу. Ризики — фрілансери не мають жодних зобов’язань перед вами і тому можуть бути зриви дедлайнів або і зовсім перестануть виходити на зв’язок у найбільш відповідальний момент. 

Агенції

Співпраця з агенціями має свою перевагу в тому, що у вас є можливість замовити просування свого бренду чи продукту в соціальних мережах під ключ у цілої команди професіоналів. Серед ризиків і недоліків — ціна за послуги може бути вищою.

Іn house

Враховуючи це, багато компаній наймають in house (штатних) спеціалістів. Це дає можливість правильного відбору не тільки за хард скілами і компетенціями, але й потрібними софт скілами. Також такого спеціаліста можна навчити під потреби свого бізнесу.

А скільки ж коштує найняти SMM-ника? 

Для зручності формуємо дані з нашого зарплатного огляду по двох посадах SMM-ників різного рівня — менеджера та фахівця.
Також відокремили дані по Києву, бо найбільше офісних та з гібридною зайнятістю вакансій — тут. Окремо проаналізували в цілому всю Україну, оскільки велика частина вакансій передбачає віддалену роботу і можна обирати кандидатів без прив’язки до локації.

Київ
Назва посадиНижній дециль1-й квартильМедіана3-й квартильВерхній децильЗагальна кількість посад
Менеджер з роботи у соціальних медіа / SMM-менеджер34 29042 03254 40061 46179 85828
Фахівець з роботи у соціальних медіа / SMM-фахівець28 79732 08636 88043 46058 00847

Україна
Назва посадиНижній дециль1-й квартильМедіана3-й квартильВерхній децильЗагальна кількість посад
Менеджер з роботи у соціальних медіа / SMM-менеджер34 29040 29051 58258 12564 38441
Фахівець з роботи у соціальних медіа / SMM-фахівець20 19425 96632 53236 96444 55774
В огляді заробітних плат взяли участь 130 компаній-учасників, час збору даних жовтень 2023, загальний ринок (всі сектори)

* Децилі — значення, що позначають 10% мінімальних значень заробітних плат. Квартилі — відокремлюють відповідно нижні і верхні 25% зарплат в огляді. 1-й квартиль показує, вище за яку суму платить 75% ринку, 3-й квартиль показує, вище за яку суму перебуває 25% ринку заробітних плат.
Медіана являє собою зарплату середньостатистичного співробітника, 50% ринку платить стільки ж або вище, до 50% ринку платить нижче.

Отже, залежно від потрібного рівня SMM-ника, бюджет його зарплати може бути від 500$ до 2200$.

Хочете долучитися до професійної спільноти digital-спеціалістів та власників агенцій, щоб мати змогу отримувати свіжу інформацію першими?
Заповнюйте заявку на вступ до Ukrainian Digital Community
Image
Cтежити за ЛUDCТВОМ

Ми об’єднуємо digital-індустрію заради її розвитку, зростання, ствердження на світовому рівні. Всі ми — частина великого ЛUDCТВА, що є збірним поняттям інтелекту та досвіду суспільства. Кожен із нас є важливим у динамічному процесі вдосконалення світу digital.

Image
ЩО КУПУЮТЬ ТА ЦІНУЮТЬ КЛІЄНТИ ЗА КОРДОНОМ?
Як правильно робити передпродаж для клієнта?
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *