Синтетичні метрики і чому їм не можна довіряти

Професійна спільнота, що об’єднує українських digital-спеціалістів та власників агенцій

Сайт є, а продажів немає. Для того, щоб зрозуміти істинні причини та передбачити подібну ситуацію, важливо йти від зворотнього і зважати на дійсно важливі показники.

Синтетичні метрики — це такі узагальнені величини, які описують об’єкт або систему в цілому. Це означає, що вони складаються не з одного, а з кількох реальних показників. Зазвичай для їх створення використовуються різні формули, теоретичні чи практичні знання. Таким чином, синтетична метрика дає загальне уявлення про об’єкт або систему, враховуючи різноманітні аспекти та характеристики.

Складно? Тоді пояснимо ПО-ЛUDCЬКИ на матеріалах зустрічі в Ukrainian Digital Community. Дмитро Ткалич — SEO-спеціаліст у DataForest та викладач Lemon School — розкаже, чому тим синтетичним метриками не можна довіряти.

Почнімо із прикладів

Середня оцінка на букінгу і гугл картах. Зазвичай визначається користувачами за допомогою зірочок або відгуків. Наприклад, готель може мати середню оцінку 4 з 5 зірок на букінгу. Це синтетична метрика, що узагальнює різноманітні відгуки та оцінки користувачів щодо різних аспектів перебування в готелі.

CTR та середня позиція сайту у пошукових системах. Вимірює ефективність оголошень або посилань на сайт у результатах пошуку. Наприклад, якщо у вашого сайту висока CTR, це може вказувати на те, що відвідувачі активно реагують на ваш контент. Середня позиція сайту впливає на його видимість: чим вище позиція, тим більше шансів, що користувачі натиснуть на ваш сайт. Ці метрики дають узагальнену картину про ефективність сайту в пошукових системах.

В обох випадках синтетичні метрики дозволяють зрозуміти загальну картину або ефективність об’єкта чи системи, враховуючи різні параметри та показники.

Серед популярних синтетичних метрик: 

  • DR — сила посилального профілю вашої цілі порівняно з іншими вебсайтами в нашій базі даних за 100-бальною логарифмічною шкалою
  • UR — рейтинг URL (UR) показує силу профілю беклінків вашої цільової сторінки за 100-бальною логарифмічною шкалою
  • Traffic — приблизна кількість щомісячних відвідувань вашої цілі за допомогою звичайного пошуку
  • Value — приблизна вартість місячного трафіку з органічного пошуку вашої цілі

Синтетичні метрики, такі як DR, UR, Traffic та Value, можуть бути корисними для загального уявлення про певні аспекти вашого веб-сайту або його ефективності. 

Однак їм не завжди можна довіряти через деякі обмеження:

  • Вони побудовані на основі складних алгоритмів, які можуть бути не прозорі. Не завжди зрозуміло, як саме розраховуються такі метрики, тому немає гарантії їхньої точності.
  • Метрики можуть бути залежними від якості даних, що використовуються для їхнього розрахунку. Наприклад, якщо джерело даних про трафік неповне або неточне, то оцінка Traffic теж буде неточною.
  • Синтетичні метрики можуть бути спрямовані на певні аспекти, ігноруючи інші важливі фактори. Наприклад, DR та UR можуть враховувати лише кількість посилань, не беручи до уваги їхню якість або контекст.
  • Метрики можуть не враховувати контекст вашого бізнесу чи цілей. Наприклад, Traffic та Value можуть бути корисними для загального порівняння, але не враховують, наскільки цілеспрямовано цей трафік впливає на вашу бізнес-мету

Отже, хоча синтетичні метрики можуть надати загальне уявлення про ваш веб-сайт, їм не завжди можна довіряти беззастережно через обмеження та потенційні недоліки. Важливо використовувати їх у контексті разом з іншими показниками та здоровим глуздом.

Хочете долучитися до професійної спільноти digital-спеціалістів та власників агенцій, щоб мати змогу отримувати свіжу інформацію першими?
Заповнюйте заявку на вступ до Ukrainian Digital Community
Image
Cтежити за ЛUDCТВОМ

Ми об’єднуємо digital-індустрію заради її розвитку, зростання, ствердження на світовому рівні. Всі ми — частина великого ЛUDCТВА, що є збірним поняттям інтелекту та досвіду суспільства. Кожен із нас є важливим у динамічному процесі вдосконалення світу digital.

Image
10 ПОРАД НОВАЧКАМ ЩОДО ПУБЛІЧНИХ ВИСТУПІВ
Як отримати максимум користі від відвідування конференції?
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *