10 ПОРАД НОВАЧКАМ ЩОДО ПУБЛІЧНИХ ВИСТУПІВ

 

чатбот-маркетолог, ​​ментор напрямку No-code та учасник Ukrainian Digital Community

()

Автор: Владислав Присяжнюк, чатбот-маркетолог або просто людина-чатбот, ​​ментор напрямку No-code та учасник Ukrainian Digital Community

Виступ перед аудиторією часто стає викликом. Щоб його подолати, потрібна впевненість. Як кажуть досвідчені оратори, головне розпочати. Отже, я розпочинаю. Я хочу поділитися з вами 10 порадами, які з’явилися на основі мого п’ятирічного досвіду. Впевнений, вони допоможуть тим, хто починає виступати. Все, про що піде мова далі, багатократно відпрацьовано на практиці.

1. Подумайте над розташуванням на сцені

Проблема: Не знаєте, куди стати та куди дивитись, і від цього хвилюєтеся ще більше.

Рішення: Приходьте раніше, опануйте пусту сцену, знайдіть комфортне місце, де будете виглядати якнайкраще.

2. Подолайте технічні труднощі наперед

Проблема: Клікер або мікрофон не працює під час виступу, знов цей стрес…

Рішення: Познайомтеся заздалегідь із технічними спеціалістами. Перевірте, щоб все налаштували. З’ясуйте, як працює мікрофон та клікер.

3. Спрямуйте свій погляд у зал

Проблема: Ви дивитесь вниз під ноги чи тільки на презентацію.

Рішення: Познайомтеся з кількома людьми з публіки перед виступом. Ви уже на сцені, але бачите в залі знайомі обличчя. Не так вже страшно їм про все розказати!

4. Підготуйте структуру виступу

Проблема: Ем-м-м-м-м-м…

Рішення: Структура — це фундамент успіху. Зробіть гарну презентацію, яка стане вашим помічником. Мені дуже допомогла особиста консультація від Андрія Шевчука

5. Не фокусуйтесь на хвилюванні

Проблема: Чим більше ви хвилюєтеся, тим гірше це впливає на виступ. Ви щось забуваєте чи невпевнено доносите інформацію.

Рішення: Заряджайте себе на гарні емоції. Тут допоможуть впевнені рухи тіла. Попрацюйте над диханням. Черпайте у хвилюванні позитив. Врешті-решт, хвилювання це лише свідчення вашої небайдужості.

6. Зарядіть себе впевненістю

Проблема: Комплекс самозванця виник прямо на сцені.

Рішення: Пам’ятайте, люди прийшли слухати саме вас. Тож щиро поділіться своїм досвідом. Просто розкажіть все те, про що хотіли. І публіка обов’язково це оцінить.

7. Не забувайте про комфорт

Проблема: Вам здавалося, що ви готові, але залишається мандраж.

Рішення: Купіть новий одяг для виступу. Відчуйте себе зіркою. А ще — тримайте воду при собі, використовуйте її для пауз та відпочинку.

8. Зробіть слайди-підказки

Проблема: А що там далі за сценарієм?

Рішення: Створюйте слайди-підказки, щоб не забути план на емоціях. Побачив слайд — виконав дію. Наприклад, зробив із залом селфі.

9. Взаємодійте з аудиторією

Проблема: Складається враження, що ви спілкуєтеся самі з собою.

Рішення: Запитуйте та реагуйте на відповіді. Розробляйте слайди для фотографування. Використовуйте різні активності — розіграші, файли за відмітку, збирайте донати на ЗСУ.

10. Сприймайте поради від оточуючих

Проблема: Наче все у цьому блозі зрозуміло, але…

Рішення: Дослухайтесь до цих порад. Але ці поради — не догма. Адаптуйте їх під свій персональний стиль та експериментуйте!

Наскільки корисним був цей допис?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середній рейтинг / 5. Кількість голосів:

Поки що немає голосів! Будьте першим, хто оцінить цей допис.

Хочете долучитися до професійної спільноти digital-спеціалістів та власників агенцій, щоб мати змогу отримувати свіжу інформацію першими?
Заповнюйте заявку на вступ до Ukrainian Digital Community
Image
Cтежити за ЛUDCТВОМ

Ми об’єднуємо digital-індустрію заради її розвитку, зростання, ствердження на світовому рівні. Всі ми — частина великого ЛUDCТВА, що є збірним поняттям інтелекту та досвіду суспільства. Кожен із нас є важливим у динамічному процесі вдосконалення світу digital.

Image
Ефективні зустрічі: практичні поради для лідерів команд
Синтетичні метрики і чому їм не можна довіряти
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *