SEO-оптимізація профілю в Instagram

Head of SMM в Grape

Сьогодні соціальні мережі виходять далеко за межі банальних розваг та пошуку натхнення. Вони стали справжнім порталом до нових знань, знайомств, роботи, цінних професійних порад і, звичайно ж, актуальної інформації.

У випадку з поколінням Z віртуальний світ не доповнює реальність, а стає її невіддільною частиною. Замість компліментів — лайки, замість номера телефону — посилання на Instagram. Це нова норма. Як і те, що 40% його представників обирають пошук інформації про заклади, товари та послуги саме в соцмережах, а не в Google.

Це говорить про те, що для бізнесу вихід на ці платформи стає не просто однією з можливостей, а життєвою необхідністю. Але важливо використовувати їх правильно. 

Тож, як компаніям комунікувати в соціальних мережах так, аби бути поміченими? Якою має бути SEO-оптимізація контенту, щоб ставати видимими? Своїми спостереженнями та досвідом поділилася Наталка Думнич, Head of SMM в Grape.

Як покращити пошукову видачу?

Перший та базовий крок — це перевірка статусу свого акаунту. Впевніться, що ваш контент може потрапляти в рекомендації. Instagram надає таку можливість бізнес-акаунтам і креаторам.

Для досягнення кращих результатів необхідно правильно розробити стратегію та впроваджувати додаткові інструменти та актуальні тренди.

Назва та опис профілю

  • Ефективна шапка та упаковка профілю Інстаграм є ключем до залучення нових відвідувачів. Використовуйте ім’я/назву профілю, яке чітко описує вашу діяльність або бренд. Для цього впишіть в нього ключові слова, які допоможуть полегшити людям пошук профілю та контенту.

Спробуйте виокремити головне слово, яке повністю описує вашу сторінку. Розгляньмо на прикладі агенції з маркетингу Шукаючи послуги створення стратегії, користувачі ймовірно використовуватимуть такі слова, як «маркетинг» або «стратегія». Якщо ви включите їх у свою назву профілю та @username, шанси з’явитися в перших результатах пошуку суттєво зростуть

  • Перегляньте інформацію в біо. Це візитівка вашого бренду. Те, що користувачі бачать першим, коли заходять на сторінку. Важливо, щоб інформація була лаконічною, інформативною та чітко описувала хто ви та що пропонуєте. Додайте в неї ключові слова, а також геолокацію, якщо маєте фізичне представництво. Включення активного посилання в шапку профілю Інстаграм також дозволяє користувачам легко знайти більше інформації або переходити на ваш основний веб-сайт.

Ключові слова

Переконайтеся, що ви включили відповідні ключові слова у свій контент, підпис, біографію та хештеги. 

  • Підсилюйте свої ключовики релевантними другорядними словами. Наприклад, для квіткового магазину це можуть бути: букет, доставка квітів, троянди, тюльпани, квіти у коробці тощо. Завдяки їм ваш контент може охопити ширшу аудиторію, яка зацікавлена у цій тематиці.
  • Додавайте у дописи актуальне місцезнаходження. Геотеги роблять публікації доступними не лише для ваших підписників, але й для користувачів, які знаходяться поблизу. Це може допомогти вам залучити нову аудиторію та знайти нових потенційних клієнтів у вашому регіоні.
  • Додавайте ключові слова та хештеги безпосередньо у підпис до вашої публікації, а не в коментарі. Це найефективніший спосіб, адже саме тут їх найшвидше помітять алгоритми соцмережі та користувачі.

Проаналізуйте інтереси вашої аудиторії, аби визначити що їх цікавить найбільше, а потім використайте Google Trends, а також інструмент «пов’язані пошуки» для створення списку релевантних ключовиків. Цей розділ показує популярні слова, які тісно пов’язані з вашою темою. Проводьте регулярні дослідження та аналізуйте пости з різними ключовими словами, щоб зрозуміти які з них більш ефективні та краще себе показують. Моніторинг переглядів профілю на Інстаграм допомагає зрозуміти, як користувачі взаємодіють з вашим контентом, що є важливим для оптимізації маркетингових стратегій

Хештеги

Хештеги, як і ключові слова, відіграють важливу роль у просуванні ваших публікацій та залученні цільової аудиторії. При пошуку потрібних хештегів ви можете спиратися на вже наявний список ключових слів та вставляти їх у дописи для поширення контенту. 

Також варто проаналізувати хештеги, які використовують ваші конкуренти та виділити ті, які присутні на дописах з високими показниками. 

Зверніть увагу на те, що деякі хештеги можуть бути нерезультативними через занадто високу популярність серед користувачів. Наприклад, для тієї ж маркетингової агенції, хештег #маркетинг не принесе бажаного результату та ваш допис загубиться серед десятків інших, а от #маркетингстратегія, #стратегіясмм звузять аудиторію до тої, яка вас шукає

Альтернативний текст 

Крім попередніх способів SEO-оптимізації, також використовуйте альтернативний текст. 

Він призначений для опису зображень для користувачів з порушенням зору та пошукової системи, тому при використанні альтернативного тексту ви підвищуєте видимість вашого посту для Instagram. Важливо, щоб ваш опис охоплював підібрані попередньо ключові слова. Це полегшить роботу алгоритму та він швидше знайде потрібну вам аудиторію 

На що звертає увагу пошукова система при ранжуванні результатів?

Окрім тексту, який ви вводите в пошуковому запиті, Instagram стверджує, що використовує інформацію з облікових записів, хештегів та місць — так звані сигнали — для ранжування результатів пошуку.

  • Текст, який ви вводите в рядок пошуку, є найважливішим сигналом для пошуку. Instagram намагається відповідати тому, що ви вводите, релевантними іменами користувачів, описами біографій, підписами, хештегами та місцями. Релевантність контенту визначає його важливість і придатність для запитів користувачів, що забезпечує вищий рейтинг у пошукових системах та збільшує шанси на залучення зацікавленої аудиторії. 
  • Ваша діяльність в соцмережах також має вплив на пошукові результати: облікові записи, на які ви підписалися, публікації, які ви переглядали, і те, як ви взаємодіяли з обліковими записами в минулому. 
  • Також враховуються сигнали популярності. До них входить кількість кліків, лайків, поширень і підписок для певного облікового запису, хештегу чи місця.
Хочете долучитися до професійної спільноти digital-спеціалістів та власників агенцій, щоб мати змогу отримувати свіжу інформацію першими?
Заповнюйте заявку на вступ до Ukrainian Digital Community
Image
Cтежити за ЛUDCТВОМ

Ми об’єднуємо digital-індустрію заради її розвитку, зростання, ствердження на світовому рівні. Всі ми — частина великого ЛUDCТВА, що є збірним поняттям інтелекту та досвіду суспільства. Кожен із нас є важливим у динамічному процесі вдосконалення світу digital.

Image
Скільки коштує бізнесу найняти CMO: огляд сучасного ринку
Мистецтво A/B тестування: від базових принципів до майстерності Preply
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *